فراخوانی ...
گروه : خبر
اعلام شرایط مهمانی و انتقال در 6 دانشگاه پزشکی/ جدول شهریه میهمانی

اعلام شرایط مهمانی و انتقال در 6 دانشگاه پزشکی/ جدول شهریه میهمانیدانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، اهواز، گلستان، لرستان و مازندران شرایط مهمانی و انتقال برای متقاضیان در نیمسال دوم تحصیلی 94 - 93 را اعلام کردند.

به گزارش اخباردانشگاه ،دانشگاه نیوز متقاضیان مهمانی و انتقال در دانشگاه علوم پزشکی ایران در نیمسال دوم سال تحصیلی 94-93 می توانند از 19 آذر تا 5 دی با ورود به سامانه انتقال درخواست خود را ثبت کنند.

فرایند ثبت نام و پذیرش دانشویان متقاضی مهمانی و انتقال به دانشگاه علوم پزشکی ایران صرفا" از طریق سامانه الکترونیکی دانشگاه انجام می شود و هیچگونه تقاضایی به صورت حضوری یا مکاتبه ای پذیرفته نخواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرش دانشجویان مهمانی و انتقالی ورودی های سالهای 90 و 91 در این دانشگاه مقدور نیست. (به جز دانشجویان رشته پزشکی مراحل فیزیوپاتولوژی و بالینی). بر اساس آیین نامه آموزشی و به دلیل تکمیل ظرفیت، پذیرش دانشجوی رشته پزشکی ورودی سال 93 امکانپذیر نیست.

این دانشگاه هیچگونه تعهدی نسبت به تامین خوابگاه برای دانشجویان مهمان و انتقالی ندارد و پذیرش قطعی به تصمیم کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه بستگی دارد. دانشگاه علوم پزشکی ایران فاقد دوره شبانه است. 

شرایط پذیرش دانشجوی مهمان بر این مبنا است که دانشجو در مقطع "کارشناسی" حداقل یک نیمسال و در مقطع "دکتری عمومی" حداقل دو نیمسال تحصیلی را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

بر مبنای آیین نامه آموزشی، دانشجویان مهمان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی PhD مجاز به اخذ بیش از 50 درصد واحدهای درسی دوره در مرحله آموزشی نیست. میانگین کل نمرات دانشجو در دانشگاه مبدا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل 15 و در مقطع دکتری عمومی پزشکی و دکتری تخصصی PhD حداقل 16 باشد.

با توجه به مصوبه هیئت امنای دانشگاه از دانشجویان میهمان متناسب با مقطع و نوع درس شهریه اخذ می شود.

بررسی تقاضای ادامه مهمانی بیش از 2 ترم در این دانشگاه مشروط به داشتن میانگین 16 و نداشتن مشکل انضباطی و ارائه برگ تسویه حساب از دوره قبلی مهمانی و ارائه درخواست مجدد، برای سال بعد امکانپذیر است.

دانشگاه علوم پزشکی ایران برای پرداخت حق الزحمه کارورزان مهمان هیچگونه تعهدی ندارد. پذیرش دانشجویان متقاضی مهمانی که شرایط ویژه داشته باشند به شرط موافقت دانشگاه مبداء دراولویت قرار می گیرد. از جمله این شرایط ویژه شامل دانشجویان کلیه رشته ها با داشتن معدل کل 18 به بالا، حائزین رتبه اول تا دهم کشوری در آزمونهای جامع علوم پایه و پیش کارورزی، دارندگان مدال المپیادهای کشوری و رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی کشور است.

بر اساس اعلام این دانشگاه انتقال در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی Ph.D ممنوع است. این دانشگاه هیچگونه تعهدی در مورد انتقال دانشجویان مهمان ندارد. در موارد استثناء چنانچه دانشجویی در مقاطع کارشناسی و دکترای عمومی حداقل 2 ترم مهمان بوده و در مدت مهمانی میانگین کل 17 را کسب نماید، مشروط به نداشتن مشکل انضباطی می تواند درخواست انتقال دائم خود را همراه با مدارک و مستندات ارائه کند تا در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

مدارک مورد لزوم جهت متقاضیان انتقال: اسکن مدراک مربوط به بیماری دانشجو که به تایید مراجع و کمیسیونهای پزشکی معتبر دانشگاهی رسیده باشد. اسکن مدارک تاهل دانشجو به همراه گواهی اشتغال به کار همسر در تهران (در صورتی که همسر به کار آزاد اشتغال دارد گواهی از نیروی انتظامی محل ضروری است) و تمام صفحات شناسنامه دانشجو و همسر به انضمام عقد نامه رسمی، اسکن مدارک مربوط به کفالت دانشجو مستند به گواهی سازمانهای ذیربط (سازمان وظیفه عمومی، دادگستری و ...)، اسکن کارنامه تحصیلی یا گواهی دروس گذرانده، اسکن فرم موافقت با انتقال از دانشگاه مبداء و اسکن کارت ملی متقاضی.

متقاضیان می توانند نتایج تصمیمات کمیسیون دانشگاه را در سایت مربوطه در بهمن ماه 93 مشاهده کنند.

شرایط میهمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران

متقاضیان میهمان شدن در دانشگاه علوم پزشکی تهران برای نیمسال دوم سال تحصیلی 94-93 می توانند با ورود به سامانه الکترونیکی دانشجویان میهمان از 15 آذر تا 15 دی ماه در آت ثبت نام کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران به علت محدودیت در ظرفیت پذیرش و به منظور حفظ کیفیت آموزش، امکان پذیرش تمام درخواست ها را نخواهد داشت . درخواست ها در کمیسیون ویژه میهمانی بررسی و به ترتیب اولویت مورد موافقت قرار می گیرند و نتایج نهایی بعد از برگزاری کمیسیون ویژه میهمانی از طریق همین سایت در تاریخ 28 دی ماه 93 به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه از دانشجویان میهمان متناسب با مقطع و نوع درس شهریه اخذ می شود. با توجه به تغییر در برنامه آموزشی در رشته پزشکی و عدم انطباق واحدها، این دانشگاه از پذیرش دانشجویان متقاضی میهمانی در رشته پزشکی ورودی سال تحصیلی 91-90 و به بعد معذور است. حداقل معدل دو نیمسال گذشته برای متقاضیان میهمانی کلیه مقاطع و رشته های تحصیلی 16 است. دانشکده دندانپزشکی از پذیرش دانشجوی مهمان حتی برای یک درس معذور است.

شرایط انتقال دائم یا موقت دانشگاه علوم پزشکی اهواز

بررسی درخواست متقاضیان انتقال دائم یا موقت (میهمان) دانشجویان دانشگاههای مستقر در خوزستان به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ممنوع است اما استثنائاتی نیز در این باره وجود دارد.

از جمله این استثنائات : فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو به طوری که وی به تشخیص مراجع قانونی، به عنوان کفیل شناخته شود. بیماری صعب العلاج والدین دانشجو به نحوی که به تائید  شورای عالی پزشکی رسیده  باشد (بعد از قبولی در دانشگاه حادث شود). بیماری صعب العلاج  یا معلولیت موثر دانشجو به نحوی که به تشخیص شورای عالی پزشکی قادر به ادامه زندگی به طور مستقل نباشد (بعد از قبولی در دانشگاه حادث شود). ازدواج رسمی و دائمی دانشجوی دختر که محل تحصیل یا اشتغال شوهر در اهواز باشد به تائید مراجع ذیربط (بعد از قبولی دانشجو در دانشگاه صورت گرفته باشد). دانشجویان دارای معدل بالای 18 . دانشجویانی که خود یا همسر آنان در ارگان های لشگری (نظامی) مشغول به کار باشد و محل سکونتشان اهواز  است.

مهلت درخواست مهمانی برای دانشگاه علوم پزشکی گلستان

زمان نقل و انتقالات و درخواست مهمانی برای دانشگاه علوم پزشکی گلستان از 15 تا 30 آذرماه 93 است. زمان اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید نیست.  دانشجویان متقاضی مهمان شدن در دانشگاه علوم پزشکی گلستان می توانند با ورود به سامانه مهمانی دانشجویان درخواست خود را ثبت کنند. نتیجه درخواست از طریق پیامک به دانشجویان اعلام می شود.

نحوه درخواست مهمانی برای دانشگاه علوم پزشکی لرستان

سامانه ارسال درخواست دانشجویان مهمان و انتقالی برای دانشگاه علوم پزشکی لرستان از 15 تا 30 آذرماه است. میهمانی و تغییر رشته توام با انتقال تنها بر اساس آیین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه بررسی می شود.

متقاضیان تنها می توانند پذیرش درخواست مهمانی را در سامانه ثبت کنند. هیچگونه تقاضایی به صورت حضوری یا مکاتبه ای مورد پذیرش و بررسی نخواهد بود. دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقالی باید در دوره دکتری عمومی حداقل دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حداقل یک نیمسال در دانشگاه مبدا گذرانده باشند. در صورت کسب معدل بالای 16 و رضایت دانشکده مبدا با درخواست انتقال دائم آنها موافقت خواهد شد . هرگونه تقاضای مهمانی و انتقالی برای دانشجویان ترم اول ممنوع است.

شرط پذیرش دانشجویان میهمان برای کلیه رشته ها داشتن حداقل معدل کل 15 است.

پذیرش دانشجوی میهمان صرفاً جهت دروسی خواهد بود که در این دانشگاه ارائه می شود ، منوط به اینکه از طرف دانشگاه مبدا نیز پیشنهاد شده باشد . دانشجوی متقاضی لازم است با مراجعه به سایت دانشکده مربوطه و مشاهده نیمرخ تحصیلی رشته مورد تقاضا در صورتی که حداقل 80 دروس پیشنهادی وی با دروس ارائه شده در این دانشگاه مطابقت داشته باشد ثبت نام کند.

 دانشگاه علوم پزشکی لرستان هیچگونه تعهدی نسبت به تامین خوابگاه برای دانشجویان میهمان و انتقال ندارد. دانشجوی متقاضی مهمانی در این دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده بر اساس جدول مصوب هیات امنا دانشگاه  است و دانشجویان انتقالی نیز طی 2 نیمسال اول خود مشمول پرداخت شهریه هستند.

بررسی درخواست انتقال دانشجویان مستلزم داشتن حداقل 2 ترم سابقه مهمانی در این دانشگاه است و دانشگاه علوم پزشکی لرستان هیچگونه تعهدی نسبت به انتقال دانشجویان مهمان ندارد.

درخصوص دانشجویان رشته پزشکی ( مقطع علوم پایه ) ، با توجه به اینکه سیستم آموزشی ادغام یافته است در صورت مهمانی دانشجو مسئولیت عدم تطبیق بسته های آموزشی بر عهده شخص دانشجو است.

برابر آیین نامه آموزشی دوره دکتری عمومی سقف زمان مهمانی جهت کلیه دانشجویان تا 40 درصد واحدهای طول تحصیل است. (جهت دانشجویان رشته پزشکی 125 واحد – جهت دانشجویان رشته دندانپزشکی 88 واحد - جهت دانشجویان کارشناسی حداکثر 54 واحد).

دانشجویانی که تا پایان مقطع علوم پایه به سایر دانشگاهها میهمان هستند آزمون جامع علوم پایه را الزاماً در این دانشگاه می گذرانند. نمره قبولی جهت دانشجویان مهمان به سایر دانشگاهها در رشته های کارشناسی و دوره دکترای عمومی 12 است. 

با توجه به محدودیتهای دانشگاه علوم پزشکی لرستان ( عدم تطابق واحدهای این مقطع با سایر دانشگاهها ) در مقطع ICM  (فیزیوپات) هیچگونه ورودی و خروجی وجود ندارد. برای دانشجویان کارورز ، پذیرش درخواست مهمانی برای بخشهای ماژور ( داخلی – اطفال – جراحی زنان ) به علاوه بخشهای قلب و عفونی به سایر دانشگاهها ممنوع است. اما در مورد سایر بخشها قبول درخواست دانشجو چه به صورت مهمان یا انتقال با پرداخت شهریه طبق جدول تنظیم شده مجاز است.

پیرو موافقت نامه هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی لرستان مبنی بر اخذ شهریه از دانشجویان که متقاضی مهمانی ، شهریه های مربوطه از ابتدای سال 92 بصورت ذیل است.

الف) دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی متقاضی مهمانی از سایر دانشگاههای علوم پزشکی :

1 - دانشجویان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاههای دولتی (94-93)

شهریه ثابت هر نیمسال
(به ریال)
دروس عمومیدروس تخصصی
1.591.200نظریعملینظریعملیکارآموزی و کارآموزی در عرصه
277.760371.280263.640371.280436.800

 

 

 

 

 

2 - دانشجویان دکتری عمومی دانشگاه های دولتی

شاخصرشته پزشکی (به ریال)دندانپزشکی ( به ریال )
نوع واحدنظریعملیثابتنظریعملیثابت
 تعداد واحد14511451
هر واحد (1392)370.000745.0008.928.000384.000770.0009.600.000
هزینه کل5.180.0003.725.0008.928.0005.376.0003.850.0009.600.000
جمع کل21.399.60022.591.200

     

 

 

 


 
3- دانشجویان دانشگاهای غیر دولتی

شهریه هر نیمسال
(به ریال)
پزشکیدندانپزشکیکارشناسی
49.118.40043.466.40017.802.000

 

 

 


درخواست مهمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

پذیرش درخواست مهمانی برای نیمسال دوم 94 - 93 در دانشگاه علوم پزشکی مازندران از 1 تا 30 آذرماه 93 انجام می گیرد. دانشجویان می توانند درخواست های خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنند.


خبر | سه‌شنبه 18 آذر 1393 ساعت 11:27

تازه ها
برای چاق نشدن در روزهای نوروز چه کنیم؟
در سال نو، این ۶ لباس را از کمدتان بیرون بیاورید و آتش بزنید!
رنگ‌های پژو 2008 در ایران مشخص شد+عکس
کودکی که اتفاقات فیلم جن گیر را در واقعیت تجربه کرد + فیلم
آب کردن شکم و پهلو با رعایت چند توصیه هوشمندانه
متن کامل پیام نوروزی ترامپ
درمان فوری جوش صورت برای دید و بازدیدهای نوروزی
فیلمی واضح از لحظه وقوع سونامی در بندر دیر
لاغری با خوشمزه ترین "سین" سفره هفت سین!
جدول اینفوگرافی وضعیت آب و هوای استان‌های کشور در تعطیلات نوروز
شرایط لازم برای تشرف به حج تمتع مهیا شد/ اعزام بیش از ۸۵ هزار زائر ایرانی در سال ۹۶
28 اسفند طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران اجرا می شود / نحوه اجرای طرح‌ ترافیک و زوج و فرد در ایام نوروز چگونه است؟
در چه سنی، با چه کسی و چگونه ازدواج کنیم؟
بی بندوباری ویلیامز؛ شاهزاده انگلیسی سوژه رسانه ها شد + تصاویر
این خوراکی‌ها نمی‌گذارد هنگام رانندگی خوابتان بگیرد
راز طول عمر بالا از زبان پیرمرد ۲۵۶ ساله چینی! + عکس
سوئیچ دستتان است زمین بگذارید و قبل از سفر این مطلب را بخوانید
دزدها سراغ چه خانه‌هایی می‌روند؟
آنچه در مورد وصیت و انواع آن باید بدانید
پاکسازی و درمان بدن به شیوه‌ای طبیعی
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
  • نظر دهی
مرتبط