فراخوانی ...
گروه : خبر
استقبال دانشگاه های آزاد از نامزدهای ریاست جمهوری/گفت و شنود دانشجویان و سیاسیون در فضایی باز

استقبال دانشگاه های آزاد از نامزدهای ریاست جمهوری/گفت و شنود دانشجویان و سیاسیون در فضایی بازدانشگاه های آزاد اسلامی همچنان از حضور نامزدهای ریاست جمهوری استقبال کرده و هفته گذشته نیز محل گفت و شنود نامزدها ، سیاسیون و کارشناسان با دانشجویان در فضایی باز و صمیمی در راستای یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوی بود.

دولت یازدهم جایی برای مدیریت سلطنت طلب‌ها، منافقان و فتنه گران نیست

 آل اسحق گفت: در دولت یازدهم جایی برای مدیریت سلطنت طلبها،منافقان وفتنه گران که نظام آنها را تشخیص داده نیست.
به گزارش خبرنگار آنا، آل اسحق کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت:علت گردهمایی ما در اینجا عمل به فرمایش مقام معظم رهبری برای تحقق بخشی به حماسه سیاسی و اقتصادی است.
آل اسحق تصریح کرد:دنبال مدلی هستم که مجموعه دنیاو آخرت و واقعیت های موجود در حوزه های مختلف و آرمانهای نظام در آن باشد یعنی مدل واقعیت نگر آرمان گرا در همه حوزه ها.
وی افزود: واقعیت ها را درهمه حوزه ها قبول داریم وبرای این کاربسترسازی لازم است و تا فضای کشور از وضعیت تعارض وبداخلاقی به وضعیت تعاملی تبدیل نگرددمشکل حل نمی شود.
آل اسحق تاکید کرد:آرمانگرایی به ما خط می دهدوماخطوط قرمزوصریح را رعایت می کنیم ودردولت یازدهم جایی برای مدیریت سلطنت طلب،منافق وفتنه گران که نظام آنها را تشخیص داده نمی باشد.
این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری تصریح کرد:رئیس جمهور آینده موظف است در روابط خارجی بایدها ونبایدهایی که مقام معظم رهبری معین کرده رعایت نماید ودرسایر حوزه هانیز زمینه تحقق فرامین رهبری رافراهم کندزیرا رئیس جمهور عامل اجرایی است نه عامل سیاستگذاری وهیات مدیره.
وی گفت :اقتصاد دولت -ملت،تعامل بین المللی باحفظ آرمانهاونگاه واقع بینانه باحفظ آرمانها به فرهنگ برخی از مواضع ما در دولت یازدهم می باشد.
آل اسحق در ادامه به پرسشهای دانشجویان پاسخ داد.
سلسله نشست های پرسش وپاسخ انتخاباتی باحضور یحیی آل اسحق به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی تبریز عصر روز 15 اردیبهشت ماه درسالن شهریار این دانشگاه برگزارشد.

لنکرانی: باید شبکه نخبگان به عنوان پشتیبان دولت تشکیل شود
وزیر اسبق بهداشت تاکید کرد: برای این که دولت بتواند اقدامات لازم را در همه زمینه ها انجام دهد باید شبکه نخبگان بعنوان پشتیبان دولت تشکیل و راه اندازی شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، کامران باقری لنکرانی وزیر اسبق بهداشت در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت:در دولت یازدهم امید باید درکشور به صورت ملموس واثرگذار همگانی شود وصرفا جنبه شعار ی نداشته باشد.
لنکرانی گفت:هر حرکتی نیاز به موتور محرکه دارد، امید ونگاه روشن به آینده می تواند همه صحنه ها را تحت تاثیر قرار دهد.
وزیر اسبق بهداشت افزود:دولت یازدهم باید حرکت پرامید را در کشور مدیریت کرده و امور کشور را به سمت تعالی پیش ببرد.
وی تصریح کرد:نرخ بیکاری دربین فارغ التحصیلان بیشتر از نرخ بیکاری عمومی درکشور است ویکی از مهمترین اقدامات دولت یازدهم این است که برنامه های ویژه ای باتوجه به ظرفیت ها وامکانات موجودکشور تدارک ببیندوفضای کسب وکار را حمایت و طراحی کند تانسل جوان بداند توان و ظرفیت های خودش کافی است.
لنکرانی تاکید کرد: بنگاههای کوچک ومتوسط و زودبازده باید راه اندازی وبه صورت خوشه ای درصحنه حضور داشته باشند.
این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری دربخش دیگر سخنان خود با تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی در افزایش پذیرش دانشجو گفت: در دانشگاه ها مخصوصا در تحصیلات تکمیلی هیچ استعدادی نباید به خاطر عدم توانایی پرداخت شهریه از مسیر علمی باز بماند .
وی در ادامه با اشاره به نخبگان کشور افزود: برای این که دولت بتواند اقدامات لازم را در همه زمینه ها انجام دهد باید شبکه نخبگان بعنوان پشتیبان دولت تشکیل و راه اندازی شود.
لنکرانی تاکید کرد: برای حماسه آفرینی شرط لازم آن است که باصداقت وشفافیت حرف زده،آرمانها را زیر پانگذاشته و علاج ها رابیان کرد.
وی در پایان به سوالات حاضران پاسخ داد.
سلسله نشست های پرسش و پاسخ انتخاباتی با حضور کامران باقری لنکرانی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی تبریز عصر روز 15 اردیبهشت ماه درسالن شهریار این دانشگاه برگزار شد.

سلیمی نمین:تعدد کاندیداهای انتخابات فرصت شناخت را از مردم می‌گیرد
 سلیمی نمین با بیان اینکه تعدد کاندیداهای انتخابات آن هم در یک جبهه معقولانه نیست گفت : معرفی تعداد بیشمار کاندیداها واذعان اینکه در آستانه برگزاری انتخابات به نفع یکدیگر کنار می‌رویم نادرست بوده و فرصت شناخت را از مردم می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار آنا از مشهد، عباس سلیمی نمین رییس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در نشست دانشجویی جریان‌شناسی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا  در سالن کنفرانس مجموعه واحد مشهد با بیان اینکه انتخابات این دوره دشوار است گفت: در این انتخابات بازیگردان متعدد یعنی تکثر و بیشتر از حد متعادل را داریم .
وی با بیان اینکه تعدد و تکثر کاندیداهای انتخابات آن هم در یک جبهه و ائتلاف معقولانه نیست افزود : معرفی تعداد بیشمار کاندیداها واذعان اینکه در آستانه برگزاری انتخابات به نفع یکدیگر کنار می‌رویم نادرست بوده  و فرصت شناخت را از مردم می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه بازیگردانان سیاسی در عرصه انتخابات نقش اساسی‌تر و تاثیرگذاری بر جامعه دارند گفت : بازیگردانان سیاسی در عرصه انتخابات با انتخاب گزینه و ارائه برنامه و عملی ساختن آنها تاثیرگذاری بالایی بر فضا و مدیریت صحنه دارند ، ولی متاسفانه حضور جریان‌های سیاسی در انتخابات عاقلانه و هوشمندانه نیست.
سلیمی نمین با بیان اینکه هاشمی و احمدی‌نژاد بازیگردانان صحنه انتخابات 92 هستند افزود : انتخابات ریاست جمهوری امسال انتخاباتی سه ضلعی است که در آن سه جریان فکری حضور جدی دارند و این در حالی است که در انتخابات‌های گذشته بازیگردانان محدود و معدودتری را شاهد بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه در انتخابات سال 88 هاشمی با عنوان تنها بازیگردان صحنه حضور داشت و امروز نیز در کنار هاشمی می‌توان گفت که احمدی‌نژاد نیز از بازیگردانان اصلی صحنه به‌شمار می‌رود افزود : مسئله مهم این است که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو هاشمی هم می‌تواند به عنوان بازیگر و هم با عنوان بازیگردان وارد عرصه شود که این مسئله در هر صورت سبب تغییراتی در فضای چیدمان کاندیداها می‌شود.
این تحلیلگر سیاسی با اشاره به جریان‌های حاضر در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 گفت: نخستین جریانی که در انتخابات گذشته چه در شورا و چه در انتخابات قوه مجریه و قوه مقننه حضور و موفقیت جدی داشت، جریان اصول‌گرایی است که در حال حاضر اصول‌گرایی دچار انشعاب و انشقاقاتی شده است.
وی ادامه داد : احمدی‌نژاد با گفتمان اصول‌گرایی وارد عرصه انتخابات شد و پس از آن از این گفتمان فاصله گرفت .

مهمترین کانون شفاف سازی را دانشگاه ها تشکیل می دهند/دانشجویان می توانند آزادانه فعالیت های انتخاباتی داشته باشند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دانشجویان می توانند آزادانه فعالیت های انتخاباتی داشته باشند گفت: دانشگاه ها مهمترین کانون شفاف سازی کشور را تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار آنا، محسن رضایی در نشست دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شیروان گفت: در سال حماسه سیاسی و اقتصادی که رهبر آن را نامگذاری کرده باید حماسه سیاسی در فضای باز و آزاد رقم بخورد تا مردم خواسته های خود را بصورت شفاف بیان کنند.
وی اظهار داشت: رشد و بالندگی کشور در دانشگاهها محقق می شود و این نیزجزء تلاش و پشتکار مسوولان و دانشجویان است که باید دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر نیز نسبت به گذشته بیشتر تالاش کنند.
رضایی با تأکید بر اینکه بزرگترین سرمایه ایران دانشجویان است گفت:آنها می توانند آزادانه فعالیت های انتخاباتی داشته باشند.
رضایی یاد آور شد: برای حل مشکلات اقتصادی مردم باید به دیپلماسی قوی و مدیریت کار آمدی توجه شود.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در خصوصافزایش یارانه ها گفت: ضمن عمل به تعهدات دولت این مبلغ به 110هزار تومانافزایش می یابد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: عدالت به دلیل نداشتن یک برنامه ریزیمدیریتی در کشور به آن صورت بدرستی انجام نشده است و مسئولین باید دراین راستا راهکارهای عملی ارائه دهند.
فریمان ابراهیم زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان در اینمراسم به گزارشی از عملکرد این واحد و وضعیت فعلی آن پرداخت.
به گزارش آنا در این نشست بیش از هزار نفر از دانشجویان و اساتید حضور داشتند.

متکی در دانشگاه آزاد رشت:دولت یازدهم باید تولید را جدی بگیرد/خلق حماسه سیاسی ضربه به آمریکاست
 متکی با بیان اینکه دولت یازدهم باید تولید در کشور را جدی بگیرد، ارتقای تولید، صنعت و کشاورزی را از مهم ترین بخش در رابطه با رفاه مردم عنوان کرد و گفت: تولید، شاه کلید دو مشکل اصلی بیکاری و گرانی و تورم است.
به گزارش خبرنگار آنا از رشت در پی استقبال دانشجویان از برگزاری جلسات انتخاباتی در دانشگاه های آزاد اسلامی ، منوچهر متکی در نشستی انتخاباتی که با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و به همت بسیج دانشجویی این واحد در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) این واحد دانشگاهی  برگزار شد با اشاره به اینکه تمام دولت ها قابل ارزیابی و نقد هستند گفت: در دولت های قبلی گام‌های زیادی در همه زمینه ها برداشته شد اما اشکلاتی مهم و استراتژیکی هم در بعضی از حوزه ها در دولت های قبلی وجود داشته است.
وی ارتقای تولید صنعت و کشاورزی را از مهم ترین بخش در رابطه با رفاه حال مردم عنوان کرد و گفت: دولت های گذشته نیز از این دولت حمایت های لازم را جهت تولید بیشتر بعمل نیاوردند، زیرا تولید، شاه کلید دو مشکل اصلی بیکاری و گرانی و تورم است.
متکی با اشاره به نامگذاری سالهای پیش از قبیل اصلاح الگوی مصرف، همت و کار مضاعف، جهاد اقتصادی، کار و سرمایه ایرانی گفت: تاکید رهبر انقلاب بر امورات و تامین زندگی مردم است ، چون اگر امورات زندگی تامین نباشد معادش هم تامین نیست و مومنین باید در جامعه اسلامی از موهبت های الهی بهره بگیرند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند اقتصاد باید در دست مردم باشد و مردم اقتصاد را بچرخانند گفت: مشکل اصلی کشور ما این است که تولید در کشور جدی گرفته نمی شود.
متکی گفت: دولت یازدهم باید تولید در کشور را جدی بگیرد و در مقررات بانکی، سیستم بانکی و بروکراسی بانکی جدی گرفته شود و اگر دولت همه توان خود را متمرکز کند موفق خواهد بود.
وی افزود: جایگاه رهبری همان نقطه آرام بخشی است که برای وحدت کلی و هدایت امور وجود دارد، دولت نباید از حوزه کار خود عدول کند و دولت نمی تواند قرائت از دین را تغییر دهد .
متکی گفت: دولت آینده بیشترین ظرفیت خود را در تولید دارد و باید به قدرت های تولید توجه کند زیرا مسائل کشور جدی است و پرداختن به آن کار جدی تری را می طلبد.
وزیر سابق امور خارجه  با بیان اینکه انتخابات در دولت ما انتخاباتی آزاد است، گفت: در انتخابات ما کسی تعیین کننده نیست، بلکه مردم با نظر خود کاندیدا را انتخاب می کنند و به آن رای می دهند.
وی با بیان اینکه مردم تعیین کننده نتیجه انتخابات خواهند بود ،افزود: در سال های پیش در پایان دولت هاشمی رفسنجانی، ایشان راغب بود که کسی که همفکر با اوست رای بیاورد؛ اما نیاورد؛ با وجودی که دولت هاشمی انتخابات را برگزار کرده و امکانات در دست دولت او بود؛ اما خاتمی رای آورد و همچنین در دولت خاتمی   راغب بود که بعد از خودش کسی که به سلیقه سیاسی او نزدیکتر است، رای بیاورد؛ اما احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور رای آورد و این نشان می دهد که دولت ها نتیجه انتخابات را تعیین نمی کنند، بلکه مردم هستند که با رای خود سرنوشت کشور را تعیین می کنند.
متکی گفت: بحث قانون گرایی مهم ترین بحث مقام معظم رهبری در انتخابات است، وقتی وارد عرصه انتخابات می شویم باید براساس قواعد، رقابت سیاسی انجام دهیم.
منوچهر متکی با اشاره به اینکه تمام دولت ها قابل ارزیابی و نقد هستند گفت: در دولت های قبلی گام‌های زیادی در همه زمینه ها برداشته شد اما اشکلاتی مهم و استراتژیکی هم در بعضی از حوزه ها در دولت های قبلی وجود داشته است.
وزیر سابق امور خارجه کشورمان  در ادامه به بحث تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: بحث تحریم ها ناشی از مسئله هسته ای است که دشمنان در یک راه حل ظالمانه ای خواستند بر ما تحمیل کنند؛ اما علی رغم همکاری های خوبی که در دولت خاتمی انجام شد، در ماههای پایانی دولت خاتمی غربی ها نشان دادند که حق ایران را در چرخه سوخت حاضر نیستند به رسمیت بشناسند، که ما شروع به غنی سازی کردیم و غرب نیز توانست تحریم ها را علیه ما به تثبیت برساند.
وی همچنین  افزود: غرب فکر می کرد می تواند ایران را وادار کند که چرخه سوخت نداشته باشد؛ اما به این نتیجه رسید که قادر نیست. برای ورود به بحث هسته ای و حل آن، راه فراهم تر از گذشته است و دولت بعدی باید موضوع هسته ای را در اولویت قرار دهد؛ زیرا اگر موضوع هسته ای را حل کنیم به تبع آن مسئله تحریم ها حل می شود و مدیریت اقتصادی کشور آسان تر خواهد شد.
متکی با بیان اینکه خلق حماسه سیاسی ضربه به آمریکاست، گفت: آمریکایی‌ها پس از 34 سال در جریان سیاستمدارانه ‌خود می‌پرسند که سیاست‌های آنها در 34 سال بر انقلاب اسلامی چه تاثیری گذاشته است.رسیدن به چنین نقطه‌ای در ایالات متحده می‌تواند نتیجه مقاومت ملت ایران در برابر تهدیدها و تحریم‌ها باشد.
وزیر سابق امور خارجه با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها طبق تعبیر مقام معظم رهبری مانند ساختمان نیمه‌کاره است، گفت: سهم 30 درصدی تولید که توسط قانونگذار پیش‌بینی شده بود در مرحله اجرایی هدفمندی یارانه‌ها محقق نشد.
متکی با بیان اینکه توجه به تولید ضرورت اجرای هدفمندی یارانه‌ها بود و افزایش نقدینگی و عدم حمایت از تولید داخل تورم‌زاست، گفت: دولت آینده بیشترین ظرفیت خود را در تولید دارد و باید به قدرت های تولید توجه کند زیرا مسائل کشور جدی است و پرداختن به آن کار جدی تری را می طلبد با افزایش نقدینگی در جامعه با پرداخت نقدی یارانه به مردم تقاضای کالا افزایش یافته است که باید عرضه نیز با آن مناسب شود.
وی با تاکید بر برنامه‌ریزی تولید کالا و محصولات راهبردی تصریح کرد: محصولات کشاورزی در کشور صنعتی مانند ژاپن نیز دارای اهمیت زیادی است و این کشور با برنامه‌ریزی در زمینه برنجی که می‌تواند با فروش بخش کوچکی از کالای صنعتی به آن برسد را به خودکفایی برساند.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه باید در تولید محصولات راهبردی توجه لازم به حمایت از تولید کنندگان صورت گیرد، گفت: برنامه‌ریزی برای محصولات راهبردی توصیه رهبری است.
متکی وضعیت کشاورزی در کشور را مطلوب ندانست و افزود: کشاورزان به سختی پاسخگوی معیشت خانواده خود هستند و این مسئله با برنامه‌ریزی قابل برطرف شدن است.
وزیر سابق امور خارجه با اشاره به تورم و گرانی‌ها گفت:‌ بخش عمده‌ای از این افزایش قیمت‌ها حاصل عدم نظارت و مراقبت از بازار است.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، تولید را نسخه شفابخش حماسه اقتصادی در کشور خواند و گفت: دولت آینده باید بسیاری از استخدام‌ها را طبق شایسته سالاری انجام دهد و با پرداخت به موقع حقوق و مزایای بازنشستگان به ویژه بازنشستگان تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی و بیماری برای رفاه حال آن بکوشد.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیشتر وقت دولت صرف انتصاب مرتضوی به عنوان مسئول تامین اجتماعی شد، خاطرنشان کرد: اکنون 11 میلیون سرپرست خانوار زیرپوشش تامین اجتماعی هستند که باید با پرداخت به‌موقع حقوق رفاه زندگی آنها تامین شود.
متکی با اشاره به بیکاری برخی از بازنشستگان، اذعان کرد: بیکاری در این قشر موجب شده تا برای کسب و کار بسیاری از فرصت‌های شغلی جوانان را نیز اشغال کنند که این امر نیز نیاز به اصلاح و مدیریت دارد.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری  در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید موضع گیری شما در رابطه با هاشمی و مشایی چیست؟ گفت: هاشمی در زمان قبل و بعد از انقلاب گام های بلند و مثبتی در راستای نظام جمهوری اسلامی برداشته است اماآنچه در شرایط کنونی مطرح است عملکرد ایشان در حوادث سال 88 است که عملکرد وی در قبال پیامدهای سال 88 قابل دفاع نیست .
متکی گفت: بحث قانون گرایی مهم ترین بحث مقام معظم رهبری در انتخابات است، وقتی وارد عرصه انتخابات می شویم باید براساس قواعد، رقابت سیاسی انجام دهیم.
وی تصریح کرد: انتخابات در دست مردم است کسی که برای نتیجه انتخابات اعتراض می کند حق اوست اما رسیدگی به اعتراض و نتیجه گیری آن در چارچوب قانون است ،کسی که کاندیدا می شود نه شایسته خودش است و نه شایسته مردم که انتخابات را به خود گره بزند اگر تصمیم گرفته شد، قاعدتا باید بپذیرد .
وی در ادامه در رابطه با اسفندیار مشایی گفت: به اعتقاد من مهمترین انحراف این است که کسی از جایگاه و وظیفه خودش به جایگاهی که در حوزه مسئولیتش نیست وارد شود. ورود دولت ها به حوزه مکتب سازی و ارائه قرائت های گوناگون از دین اسلام، به صلاح دولت نیست و جایگاه دولت پرداختن به این بحث نیست. در دولت هفتم و هشتم و در اواخر دولت نهم و دهم، انحراف از جایگاه دولت به جایگاه تعیین مکتب اتفاق افتاد و تنش هایی را بوجود آورد که باید از آن پرهیز شود.
متکی در ادامه در پاسخ پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید چه تضمینی می دهید بعد از این که رای آورده و رئیس جمهور شدید مشکل معیشت مردم را حل کنید گفت: در ارزیابی دولت ها باید رعایت انصاف را داشته باشیم ، در دولت های گذشته خصوصا در دولت نهم و دهم در حوزه عمرانی و پروژه های استانی گام های زیادی برداشته شد؛ طوریکه در نیمه سال 84 تولید برق ایران به 36 هزار مگابایت رسیده بود اما در دولت نهم و دهم به 70هزار مگابایت رسید و ما دست همه دولت ها را که در این راه قدم برداشته اند می بوسیم.
وی در پاسخ به سوال ولایت پذیری شما چقدر است گفت: دولت یک جایگاه استراتژیک دارد برای حل مشکلات و رسیدگی به مردم؛ ولایت فقیه نیز جایگاه ایدئولوژیک دارد برای تبیین مبانی دینی انقلاب و سیاست های آن و دولت باید بداند ظرفیتی اقیانوس وار و عظیمی به نام ولایت فقیه در کشورداریم که باید از آن استفاده کرد.
متکی در رابطه با برکناری خود در زمان وزارت امور خارجه گفت: هر زمان که من و احمدی نژاد به عنوان دو شهروند در کنار هم قرار گرفتیم علت و چگونگی برکناری خود را توضیح خواهم داد حال که ایشان رئیس جمهور هستند از جواب به این سوال معذورم.
وی در پایان گفت: برداشت موانع به تعبیر مقام معظم رهبری نیاز به حماسه دارد و همانطور که امسال را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیدند باید برای رسیدن به اهداف خود حماسه های زیادی را خلق کنید.

منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد
منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال رو نمایی شد.
به گزارش خبرنگار آنا در مراسم رونمایی از منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، جمعی از مدیران کل این دانشگاه، مومن بالله معاون فرهنگی دانشگاه، اخوان فرد رئیس واحد تهران شمال و مجتبی اکبری مدیر کل تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه حضور داشتند.
متن کامل منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بدین شرح است:
منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
امام خمینی(ره):
«باید اخلاق همه در انتخابات، اخلاق اسلامی باشد و افرادی را انتخاب کنید که متعهد به شرق و غرب نباشند و بر صراط مستقیم انسانیت و اسلامیت باشند.»
حکومت از دیدگاه اسلام، تبلور آرمان سیاسی ملتی منسجم، هم فکر و متحد است تا با همیاری و مشارکت خود موجبات رشد و تعالی جامعه اسلامی را فراهم نماید.
با عنایت به تحولات ناشی از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که بر ارزشها، باورها و ساختارهای حاکم بر ایران و جهان تاثیر گذار بوده است، جهت گیری ها، روشها و اهداف جریان جنبش دانشجویی نیز دستخوش تغییرات اساسی گردیده و از این رو گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان محور حرکت جنبش دانشجویی قرار گرفت.
اکنون پس از گذشت 34 سال از آن روزهای باشکوه و غرور آفرین و طی شدن فراز و نشیب های فکری، سیاسی و تشکیلاتی در جنبش دانشجویی، این جنبش ضمن بهره مندی  از  تجربیات گرانبها و ارزشمند، همچنان بر اصول و عقاید اساسی گفتمان انقلاب اسلامی استوار و پایدار است.
جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین جنبش دانشجویی در ایران اسلامی، بنا به رسالت  تاریخی خود و با عنایت به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در نامگذاری سال جاری به عنوان سال «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» ، طرحی نو از درکی اصیل از انتخابات و حماسه حضور را طراحی نموده است.
به منظور سرلوحه قرار دادن رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و فرامین و منویات مقام معظم رهبری و تحقق اصول قانون اساسی، مبنی بر برگزاری انتخاباتی پرشور، حماسی و منطبق با اخلاق اسلامی، جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی «منشور انتخاباتی» خود را ارائه مینماید.
اهداف:
کمک به برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم و ارائه یک الگوی مناسب انتخاباتی منطبق با ارزشها و اخلاق اسلامی به منظور فرهنگسازی و رقابت برای خدمت و افزایش مشارکت عمومی و تقویت وحدت ملی و خلق حماسه سیاسی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری.
جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی محورهای «منشور انتخاباتی» خود را به شرح ذیل اعلام می نماید:
1. فصل الخطاب و نصب العین قرار دادن  فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری.
2. تلاش همهجانبه و بهکارگیری تمامی ظرفیتهای موجود جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جهت حضور حداکثری مردم بالاخص قشر عظیم دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در انتخابات پیش رو،  با رعایت اصل بی طرفی.
3. حرکت در راستای گفتمان انقلاب اسلامی در صحن دانشگاه.
4. دوری از فضای هیجانهای کاذب سیاسی و در اولویت قرار دادن تعقل سیاسی در رفتارهای انتخاباتی.
5. تقویت امید و نشاط ملی در ابعاد مختلف با استفاده از فضای انتخابات و پرهیز از سیاه نمایی و تخریب.
6. استفاده از فضای انتخاباتی به عنوان یک فرصت ملی برای تقویت همگرایی ملت بزرگ ایران اسلامی  و مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه و جنگ روانی دشمنان انقلاب اسلامی.
7. اجتناب از هرگونه بد اخلاقی سیاسی و پرهیز از هرگونه تخریب، تهمت، توهین، تحقیر، افترا در رسانههای گروهی و مجالس سخنرانی و......
8. توجه، حفظ و نگهداری اموال دانشگاه و جلوگیری از اسراف و حیف و میل بیت المال در سطح کلان ملی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری.
9. حفظ روحیه مطالبهگری، پرسشگری و آرمانخواهی دانشجویان به عنوان سه اصل اساسی و جدا نشدنی جنبش دانشجویی از کاندیدای ریاست جمهوری با رعایت بی طرفی کامل.
10.عدم استفاده از اموال دانشگاه آزاد اسلامی در جهت حمایت از جریان یا نامزد انتخاباتی در یازدهمین دوره اتخابات ریاست جمهوری .
11. حفظ شأن دانشگاه با ایجاد فضای گفتمان سازی و ایجاد زمان و  فضای برابر جهت حضور تمامی کاندیداهای انتخاباتی در دانشگاه آزاد اسلامی .
12. دعوت از تمامی کاندیدا های محترم  جهت حضور در صحن دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی و نقد برنامه های ایشان توسط جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ، با رعایت تقوی و امانتداری و بی طرفی.

رئیس جمهور آینده باید کشور را به استقلال سیاسی و اقتصادی برساند
امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آینده تصریح کرد: کسی باید روی کار بیاید که نترسد و کشور را به یک استقلال سیاسی و اقتصادی برساند.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، آیین رونمایی از «منشور انتخاباتی» جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور آیت الله صدیقی، امام جمعه تهران، صمد مومن بالله، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، مجتبی اکبری، مدیر کل دبیرخانه مرکزی تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اخوان فرد ، رئیس واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از دبیران تشکل های دانشجویی سراسر کشور، 17 اردیبهشت ماه 1392 در سالن اجتماعات واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران گفت: برخی از تکنو کرات ها و سازش کارها که شروع کردند به تبلیغات، چراغ سبز نشان می دهند و حرف هایی درباره سازش می زنند، اینها نمی توانند مملکت را اداره کنند و به دنیا و آخرت ما صدمه می زنند کسی باید مملکت را اداره کند که نترسد.
صدیقی با ابراز خرسندی از روند فعلی جنبش دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز سنگر دانشگاه به دست کسانی است که با ایمان و اراده قوی آن را اداره می کنند، وی اظهار داشت: روزگاری نماز خواندن و محاسن داشتن و یا برگزاری کرسی های دانشجویی در دانشگاه جرم بود، آبادانی این کشور را مدیون خون شهدا هستیم نکند که از عهده اداره آن برنیاییم که مجبور به سازش و یا عقب نشینی شویم.
وی ادامه داد: رمز پیروزی ما مقاومت است، چه بسا که امام خمینی هم (ره) فرموده بودند که نه غربی، نه شرقی جمهوری اسلامی؛ چرا که اسلام مکتب ساز است و اگر زمانی مقاومت مان کم شود به گونه ای که مجبور به سازش شویم همه چیزمان را از دست می دهیم، پیشرفت ما در سایه مقاومت است این روزها برخی از افراد چراغ سبز نشان می دهند و حرف از سازش به میان می آورند، این افراد نمی توانند عهده دار کشور باشند و آن را اداره کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کسی باید روی کار بیاید که نترسد و کشور را به یک استقلال سیاسی و اقتصادی برساند ما دولتی می خواهیم که زیر سایه امیرالمومنین (ع) باشد و ولایت را قبول داشته باشد کسی که با روشنگری به مسایل روز جامعه و با آگاهی و تعهد بتواند از کشور پاسداری کند این مسیری که قرار است طی شود خط سرخ کربلاست اگر نتوانیم حفظش کنیم هم جان و هم دین مان نابود می شود.بنابراین باید این کیان و انقلاب را با چنگ و دندان حفظ کنیم.
صدیقی بیان داشت: شواهد و قرائن نشان می دهد که جهان آماده این است که امام زمان (عج) ظهور کنند، چرا که همه خسته ایم و دنبال راه نجات هستیم و راه نجات تنها در اسلام است و دعا و اشک و سوز و آه سلاحی است تا خداوند آتش بغض و کینه و غضب را از دلها خاموش  کند.
در این مراسم معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی گفت: در خصوص مساله انتخابات،طبق قانون اساسی هرکسی می تواند نامزد شود و پس از تایید صلاحیت افراد توسط  شورای نگهبان ، این مردم هستند که با رای خودشان رئیس جمهور آینده را انتخاب می کنند.
وی با اشاره به فرازهایی از ائمه معصومین ،گفت: روایت از امام صادق (ع)  است که در بحث مشورت از افرادی کمک بگیرید که دارای 5 خصلت عقل، بردباری،آزمودگی،خیرخواهی و پرهیزکاری باشند.
مومن بالله تصریح کرد:احزاب و تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی گروه های مرجعی هستند که در زیر چتر وحدت،منشور انتخاباتی جنبش دانشجویی را ارائه دادند و این حرکت بسیار قابل تقدیر است.
وی با تاکید بر تقویت و توسعه فعالیت تشکل های اسلامی - سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه منشا روشن گری و مطالبه محور است و چشم بینا و گوش شنوای جامعه تشکل ها هستند.
مومن بالله با بیان اینکه صرفا تشکل‌های سیاسی اسلامی و بسیج در واحدهای دانشگاهی می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات و پس از اخذ مجوز از هیات نظارت و مبادی ذیربط از کاندیداها جهت سخنرانی دعوت به عمل آورند، گفت:هیچ یک از روسای واحدها و مناطق و دیگر مسئولان حق دعوت از کاندیداها و یا اعلام طرفداری و تبلیغ برای آنها را ندارند.
وی با تاکید بر نظام مند شدن و قدرتمند شدن تشکل ها ، گفت: در خصوص انتخابات در پیش رو، فصل الخطاب ما قانون است و قانون نیز بخث ولایت و حکمیت شورای نگهبان را مشخص کرده است.

صفار هرندی : ائتلاف و حزب باید در هدف و آرمان همفکر باشند
خبرگزاری آنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم در دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر گفت: ائتلاف و حزب باید در هدف و آرمان هم فکر باشند.
صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم در دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر در بین دانشجویان در نشست سیاسی تحت عنوان روشنگری در انتخابات دولت یازدهم 92 حضور یافت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم با بیان اینکه با فرارسیدن هر انتخاباتی در کشور احزاب و ائتلاف هایی جدید و نو شکل می گیرد و مردم با احزاب موسمی طرف هستند، گفت: اعضاء یک حزب باید هم فکر باشند و در اصول فکری یکی باشند ولی مشاهده می شود که هیچگونه مبانی مشرک فکری ندارند و با هرنوع مشارکتی تشکیل حزب می دهند.
وی بیان داشت: وقتی یک طیف در جامعه انتخاب شد و مردم آن طیف را پسندیدند تازه مشکلات داخلی آن حزب آغاز می شود و راس حزب نمی داند با کدام سر حزب و طیف خود مملکت را اداره نماید، حزبی که دارای افراد  دین دار و یا افرادی که با اعتقادات خاص ضد دین و ... هستند از هر طیف شروع می کنند طرف دیگر صدایش بلند می شود و یا طوری نظریه می دهند که صدای مردم در می آید.
صفار هرندی تصریح کرد: نمونه بارز این احزاب در دوره اول شورای شهر تهران بود که دارای سه ضلع بود – اصلاح طلبان- کارگزاران و حزب همبستگی  و سایر احزاب کسی در شورای شهر وجود نداشت و هر روز مشاهده می شد یک ضلع علیه دو ضلع دیگر  افشاگری می کند و هر کسی در روزنامه خود طیف دیگر را محکوم به خوردن مال مردم و اموال مملکت می کرد. چرا ؟ چون روزی که تشکیل ائتلاف دادند هیچگونه مبنای فکری و مرام نامه ای نداشتند و هدف آنها بدست آوردن قدرت بود در آخر نیز شورای اسلامی شهر تهران بدستور وزارت کشور تعطیل شد.
وی خاطر نشان کرد که امروز مردم شایسته ترین را انتخاب می کنند و این شایستگی برمی گردد به مرحله نخست که به چه هدف و آرمانی اعتقاد دارندو پایبند هستند.

انتخابات مظهر اراده سیاسی و اقتدار ملت ایران است
 تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی گفت: انتخابات مظهر اراده سیاسی، حضور آگاهانه و اقتدار ملت قهرمان ایران اسلامی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از جیرفت، مسعود کاظمی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت اظهار داشت: این کشور هرچه در مسائل سیاسی پیشرفت داشته باشد در مسائل علمی و اقتصادی هم بالنده تر است.
وی ادامه داد: دشمن برای انتخابات امسال سه محور، اخلال و به تعویق افتادن انتخابات، کمرنگ شدن حضور مردم و برگزار نشدن انتخابات را دنبال می کند.
کاظمی با بیان اینکه نگاه دنیا به انتخابات ایران دوخته شده است گفت: انتخابات خرداد 92 از جایگاه ویژه ای برخوردار است و سرنوشت و آینده کشور را رقم خواهد زد.
تحلیلگر مسائل سیاسی اشاره کرد: سال قبل رتبه علمی کشور هیفدهم بود اما امسال این رتبه به رتبه دوازدهم ارتقاء پیدا کرده که نشان از رشد سریع کشور در عرصه های علمی دارد.
وی افزود: قرن 21 به قرن دانایی معروف است و در این قرن رمز برتری کشورها نسبت به یکدیگر پیشرفت دانش و علم است و رشد علمی ایران سبب نگرانی و ترس دشمن از ما شده است.
کاظمی با بیان اینکه کشور ایران در طی هشت قرن حرف اول را در دنیا می زده و ما بر تارک علم دنیا حضور داشتیم بیان کرد: امروز پیشرفت های علمی کشور مرهون دانشمندان جوان ما می باشد و اگر به این جایگاه واقف باشیم به افقی که پیش رو داریم زودتر دست پیدا می کنیم و هر چه در مراکز علمی تلاش شود و بنیه علمی و تحقیقاتی ما بالا رود پیشرفت در همه عرصه ها در کشور حاصل می شود.
وی اظهار داشت: از اوایل انقلاب تمامی هجمه ها و حمله ها از طرف دشمن بوده است و هیچگاه در طول تاریخ انقلاب اسلامی، ما شروع کننده جنگ نبوده ایم اما در مقابل دشمن جانانه ایستاده ایم و به لطف حق همیشه سربلند بوده ایم.
وی اذعان داشت: امروز دشمن می داند که ما دنبال سلاح اتمی نیستیم و به این مطلب اذعان دارد و رهبر فرزانه ما استفاده و ساخت سلاحهای هسته ای را شرعا حرام اعلام کرده اما دنبال این است که جلوی رشد علمی و پیشرفت علمی ما را بگیرد.
کاظمی با بیان اینکه دانشجویان به هر اندازه در مسیر علم باشند به اقتدار نظام کمک می کنند گفت: در عصر کنونی علم حرف اول را می زند و دنیا، دنیای علم است و کشور از لحاظ علمی هر چه قدرت مانور داشته باشد جایگاه و رتبه اش در سطح جهانی بیشتر است.

امروز اقتصاد بر مبنای بهره گیری از منابع طبیعی استوار نیست
حجت الاسلام ابوترابی با تاکید بر اینکه امروز اقتصاد بر مبنای بهره گیری از منابع طبیعی استوار و حتی مبتنی بر کارایی نیست، گفت: آنچه که مهم است رشد نوآوری است .
به گزارش خبرنگار آنا،  چهارمین جلسه دانشجویی بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با عنوان حماسه آگاهی با حضور حجت الاسلام ابوترابی در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
       در این نشست ابتدا رجبی مشاور وزیر امور خارجه به ذکر نکاتی در خصوص صبر و شکبیایی آزادگانی همچون ابوترابی در طول اسارت و جنگ تحمیلی پرداخت.
    سپس حجت الاسلام ابوترابی طی سخنانی گفت: زاویه نگاه دستگاه اجرایی به مسائل کشور مهم است و می‌بایست رویکرد همه یک رویکرد واحد باشد و نسبت به مصلحت نظام حساس باشند اگر چنین باشیم از بالاترین کارایی برخوردار خواهیم شد.
       وی افزود: عملکرد و مدیریتی به ثمر می رسد و بازدهی در خور دارد که کاملا بر مبانی و اصول استقرار یابد یکی از این اصول دانش و علم است و هرتصمیمی باید از پشتوانه محکم علمی برخوردار باشد و این از آموزه های کلیدی قرآن کریم است و بایستی همگی به آن التزام داشته باشد.
ابوترابی ادامه داد: علم محصول یک تعامل منطقی با صاحبان اندیشه و فکر است لذا دولت یازدهم باید بالاترین تعامل را با نظام علمی و نخبگان علمی و سیاسی کشور داشته باشد.
وی افزود: در همین راستاست که خرد جمعی مورد احترام وارد می شود و نمی توان مدیریت کشور را در دست داشت و به خرد جمعی احترام نگذاشت.
      وی همچنین وظیفه ما این است که هر تصمیم ما بر پایه علم و دانش و بر مبنای علم اخلاق اجرا شود و با اشاره به روایاتی از حضرت علی(ع) ادامه داد: در نظام دینی بر مبنای کلام با علم و اخلاق می بایست مخاطب را اغنا نمود و اصول مدیریتی خود را بر این اصل بنا نماییم. اگر بالاترین سطح تعامل با نخبگان علمی و سیاسی داشته، به خرد جمعی احترام بگذاریم آن گاه است که راه برای اغنای جامعه باز می شود و می توانیم گره های امروز فرا روی خود را با منطق مبتنی بر علم و اخلاق و با باور به گفتمان و رویکرد نظام باز نموده و چالش ها را به یک مسیر هموار، تهدید ها را به فرصت و ضعف ها را به قدرت تبدیل کنیم.
       حجت الاسلام ابوترابی عنوان کرد: امروز نیازمند تحول در نحوه مدیریت، اعمال مدیریت و عملکرد با توجه به اصول هستیم و امیدواریم به آن دست یابیم و اگر این دهه را ما دهه امید برای پیشرفت می دانیم به دلیل ظرفیت فکری و اجرایی است که به پشتوانه سه دهه از عمر پربار انقلاب اسلامی ایران  به دست آمده است.
   وی با تاکید بر اینکه امروز اقتصاد بر مبنای بهره گیری از منابع طبیعی استوار نیست و حتی اقتصاد مبتنی بر کارایی نیز نیست، گفت: آنچه که مهم است رشد نوآوری است که ایران با ظرفیت استثنایی از مواهب طبیعی، ظرفیت وسیع نیروهای عالم که به برکت جمهوری اسلامی به دست آورده است، این فرصت را دارد.
    این آزاده فهیم که تاکنون سه دوره نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بوده است افزود: یکی از مکان هایی که نیروی های عالم و نخبه تربیت می کند دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج است که نزدیک به 36000 دانشجو دارد که در حدود یک چهارم آن در مقطع ارشد به بالا تحصیل می کنند که این یک انفجار علمی در جامعه است و ما ظرفیت آن را خواهیم داشت که از در همه عرصه های مدیریتی، حیات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از این نیروهای توانمند و این فرصت ها استفاده کنیم.
  در ادامه این نشست حجت الاسلام ابوترابی به پاسخ به پرسش های مطرح شده از سوی دانشجویان پرداخت.

نماینده مردم بروجرد:دیدگاه ما به جبهه پایداری نزدیکتر است
به گزارش خبرگزاری آنا از بروجرد، نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد با بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در سالن همایش دانشکده‌ پیراپزشکی این واحد دانشگاهی برگزار شد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در ابتدای این نشست با اشاره به روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 گفت: تجزیه طلب ها در همان روزهای نخست علم تجزیه طلبی را بلند کردند و ما سرگرم مشکلات بودیم، ارتش و سپاه شکل منسجمی نداشت. البته تعدادی از جوانان در قالب کمیته انقلاب اسلامی با تجزیه طلبان برخورد کردند و پس از آن جنگ شروع شد که دشمن بعثی با ابزار مشخص و در  جبهه مشخص به ما حمله کرد و ما نیز با ابزار مشخصی به مقابله با آن پرداختیم.
در آن زمان برتری مطلق با دشمن بود و اگر ما می‌خواستیم با همان شیوه بجنگیم چه بسا باقی خاکمان را نیز باید واگذار می کردیم به همین دلیل امام(ره) دفاع مقدس را مردمی کرد و جنگ مردمی شد این رویکردی بود که دشمن از آن شناختی نداشت و برای اولین بار در سده‌های گذشته ما توانستیم خاک خود را در برابر هجوم دشمن حفظ کنیم. عرصه ای نیز که در حال حاضر ما با آن روبرو هستیم بدین صورت است که ما می خواهیم یک کشور بزرگ را بسازیم در این راه دو  تئوری وجود دارد: عده ای چشم بسته به دنبال روش های توسعه‌ غربی اند که متاسفانه در محیط های دانشگاهی با تعصب هم تدریس می‌شود در این حالت ما در بهترین وضعیت به کشور ژاپن تبدیل می‌شویم که وجه تمایزش با ما خیابان و کارخانه و ... است.  تئوری دیگر آن است که ما برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب توأمان روی مقوله پیشرفت و عدالت برنامه ریزی کنیم .
به گزارش آنا در ادامه این نشست برخی از دانشجویان پرسش های خود را از بهرام بیرانوند به صورت کتبی و شفاهی مطرح کردند.
یکی از دانشجویان درباره جبهه پایداری پرسید که آیا این جبهه در دام حزب گرایی نیفتاده است و آیا اگر سعید جلیلی بیاید برای جبهه پایداری چه اتفاقی خواهد افتاد؟
بیرانوند در پاسخ اظهار داشت: در مورد جلیلی هر چقدر که به وی فشار آورده شد که نامزد شوند وی گفت که نمی‌آیند و برنامه های خیلی‌ها به هم ریخت، جلیلی اقبال خوبی داشت چون عملکردش تقویت کننده‌ی عزت و حقوق ملی بود. بیرانوند درباره‌ی کاندیداتوری لنکرانی نیز گفت دیدگاه ما به جبهه پایداری نزدیکتر است.
بهرام بیرانوند در پاسخ به پرسشی درباره‌ی دخالت سپاه در انتخابات نیز گفت: فرض شما فرض اشتباهی است سپاه در انتخابات ورودی ندارد منتها اینکه من ، شما و دیگران  به عنوان دانشجو ،پاسدار، ارتشی حق اظهار نظر بین خود و خانواده‌ی خود را نداشته باشیم چنین چیزی نیست. سپاه به عنوان شخصیت حقوقی اش بنا بر فرمان امام راحل در انتخابات ورودی ندارد و همچنین نیروی انتظامی و ارتش؛ البته قانون هم این را منع کرده است.
پرسش بعدی در مورد معضل بیکاری و امنیت شهرستان بروجرد بود که بیرانوند در پاسخ گفت: سوال در مورد بیکاری را باید از مدیران اجرایی پرسید. شان نمایندگان مجلس شان قانون گذاری است و در نهایت پیگیری مطالبات مردم است در بحث امنیت هم بنده همین امروز با معاون پارلمانی نیروی انتظامی هم بحث مفصلی داشتم تا حالا حداقل سه تا چهار بار به وزیر کشور تذکر کتبی داده‌ام. با احمدی مقدم صحبت کردیم اما متاسفانه همچنان بحث امنیت در بروجرد جدی است و ما همچنان پیگیری خواهیم کرد.
یکی از دانشجویان درباره‌ی تحقیق و تفحص از استانداری و همچنین بودجه اختصاص یافته به بروجرد پرسید که بهرام بیرانوند پاسخ داد: تقریبا اختیار 90 درصد بودجه با وزراست. 6 تا 7 درصد آن به استانداری ها می‌آید که این مقدار در استان لرستان حدود 250 میلیارد تومان می‌شود که این بودجه به یک نسبتی بین شهرهای استان تقسیم می‌شود که ما از این نسبت راضی نیستیم و به آن معترضیم. چون مبنای تقسیم وسعت شهرستان است نه جمعیت آن، اگر مبنای تقسیم جمعیت باشد سهم بروجرد از این بودجه حدود 25 درصد خواهد بود در حالی که هم اکنون با این مبنا که بر اساس وسعت شهرستان ها  در استان است سهم بروجرد حدود 8 درصد بودجه استان است ما به این شیوه تقسیم اعتراض داریم اما چه کنیم که استاندارها اختیارتی در چند سال گذشته گرفته اند که برخی این اختیارات را در جهت عدالت بکار نمی‌برند. در مورد تحقیق و تفحص از استانداری نیز احتمالا در این هفته در مورد آن در مجلس بحث خواهد شد و تلاش می کنیم که نمایندگان را قانع کنیم که این تحقیق و تفحص از استانداری لرستان انجام شود.
نماینده مردم بروجرد افزود: ما معتقدیم استان لرستان با این استاندار نه تنها به مقصد نزدیک نشده‌ که دور هم شده‌است. قسمت زیادی از اعتبارات دستگاههای استان در جای دیگری هزینه شده است که هیچ اولویتی ندارد.
وی در پاسخ پرسشی درباره‌ی گرانی ها و تورم موجود در جامعه و راهکار مقابله با آن نیز گفت: بنده معتقدم که حضور پر شور مردم در انتخابات ریاست جمهوری می تواند ما را در این مرحله کمک کند. شرکت در انتخابات این پیام را به دشمن می‌دهد که مردم تحت هیچ شرایطی خسته نمی‌شوند. ما تا حالا توانسته ایم در این شرایط سخت مقاومت کنیم که تنها دلیل آن صبر و متانت مردمی است که  نظام را از خودشان می دانند.
بهرام بیرانوند در پاسخ سئوالی درباره‌ی وضعیت شهرداری و شورای شهر بروجرد نیز اظهار داشت: ما با شهردار فعلی بروجرد به واسطه‌ی اینکه شرایط اولیه‌ احراز پست را نداشته مخالفت کرده‌ایم. شورای تأمین شهرستان هم به صلاح ندانست. منتها بر اثر لابی و فشارهایی که از بیرون آمد ایشان توانست روز 26 اسفندماه سال گذشته حکمش را از وزیر کشور بگیرد و خبر جالب تر این است که در 28 اسفندماه 6 نفر از اعضای شورای شهر برای کسی که دو روز است شهردار شده و 2 ماه سرپرست بوده است 5 میلیون تومان پاداش در نظر می‌گیرند. هفته‌ی گذشته هم هیئتی از تهران برای بررسی وضعیت شهرداری به بروجرد آمدند که تا الان مخفیانه بود. این هیئت وضعیت شهرداری و شهردار را بررسی کردند و گزارشی تهیه کردند که ما پیگیر آن گزارش در تهران خواهیم بود.

تاکید به تکلیف و وظیفه محوری به جای جریان محوری در انتخابات
خبرگزاری آنا: رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان تکلیف محوری و وظیفه محوری به جای جریان محوری در انتخابات را حیاتی دانست.
"علیرضا رضایی"رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آنا اظهار داشت: یکی از مهمترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران این است که بسیاری از ارگانها و نهادهای سیاسی بر اساس رای و دیدگاه مردم شکل گرفته و برگزاری انتخابات متعدد در کشور موید همین مطلب است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت:انتخابات از اهمیت فراوانی درنظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده و سه دهه حیات انقلاب اسلامی مبین این است که این حکومت یک نظام مردم سالاردینی مبتنی بر انتخابات و رای مردم است.
وی با اشاره به کلام گهر بار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که اشاره فرمودند" دانشگاه مبدا همه تحولات است" اظهار داشت: نقش دانشگاه ودانشگاهیان درتعیین سرنوشت وبالندگی حیات سیاسی جامعه همواره نقش مهم وموثری را ایفا نموده است ، چرا که محیط دانشگاه مبتنی بر نگرش علمی و بررسی مسائل وموضوعات مختلف با ویژگی های نقادانه و موشکافانه  اهمیت قابل توجهی دارد.
عضوهیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی همدان تصریح کرد: مجموعه تحولات نیم قرن اخیر در تاریخ سیاسی  و اجتماعی ایران ، نمایانگرنقش موثر وتاثیر گذار دانشگاه در بیداری سیاسی  واجتماعی  جامعه بوده است و بنابراین  مقطع کنونی نظام نیز جدا ازسایرادوار تاریخ  نیست وبه نظر می‌رسد درشرایط حاضر که نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته است دستاوردهای سترگ علمی فرهنگی وسیاسی را کسب نماید  این اهمیت، صدچندان می نماید و به همین دلیل آماج بسیاری ازتهدیدات و مخاطرات جدی واقع شده است.
دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی  استان همدان گفت: حضور شاداب دانشگاهیان ، اساتید ودانشجویان در روزهای  منتهی به انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تاثیربه سزایی دارد، با این وجود دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز با توجه به جایگاه ارزنده دانشگاهیان برآن است تا فضای مناسب ومطلوبی را برای تعامل وتلاش تمامی جناح های سیاسی ‌نقد وبحث برنامه های هریک از کاندیداها را فراهم آورد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: این واحد دانشگاهی با توجه به  سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در کل کشور از هیچ جناح سیاسی حمایت نمی کند ولی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب است و مبنای فعالیت خود را برای مشارکت حداکثری خواهد گذاشت.
رضایی در مورد سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی همدان در انتخابات دهم اظهار داشت:  در راستای شکل گیری فضای مناسب نقادی و بحث و مناظره این دانشگاه با رعایت کامل قوانین و مقررات در قالب تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاهیان ازهمه احزاب و گروههای و جناح های سیاسی دعوت می شود تا  با برنامه ریزی مدون و اخذ مجوزهای لازم دراین دانشگاه حضور یافته و با ارائه برنامه ها وایده ها ضمن رعایت احترام متقابل و اخلاق  انتخاباتی برای نامزد خود و سایر رقبا به ارائه دیدگاههای خود بپردازند.
وی تاکید کرد: بر همین اساس  امیدواریم تا دانشگاه آزاد اسلامی همدان همواره  فضایی آرام ، مناسب وبی طرفانه، جهت همه احزاب را فراهم نموده  و در این انتخابات نیز بتواند بستر مناسبی را برای فعالیت احزاب  وبیان رویکردها ودیدگاههای آنها ایجاد نماید، تا به حمد خدا شاهد مشارکت حداکثری مردم وسایر قشرها در انتخابات، با یک بینش صحیحی وارد شویم .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان درپاسخ به این سوال که دیدگاه و مواضع شما در مورد انتخابات چیست؟ گفت: به نظرمن انتخابات یکی از مهمترین واساسی ترین موضوع های علم سیاست و حوزه تدبیر امور سیاسی در کشور است که باید تلاش نماییم تا زمینه مشارکت فعال و پویای مردم را تا حد زیادی دراین انتخابات ایجاد نماییم  و اینجانب این رسالت را هم از طریق دانشگاه و هم از طریق  رسانه ملی ، در قالب برنامه سیاسی "شکوه" (در شبکه استانی همدان) به عنوان کارشناس این برنامه پیگیری می نمایم.
رضایی در خصوص جانبداری از جناح های سیاسی خاطر نشان کرد که بنده دارای یک رای  بوده و هیچ گاه آن را به شکل جانبدارانه‌ از یک گروه سیاسی خاص مرتبط نخواهم ساخت و به نظرم باید بیش از جریان محوری به تکلیف محوری و وظیفه محوری در انتخابات تاکید کنیم و  معتقدم موازین و اصول وارزشهای بنیادین نظام جمهوری اسلامی ازجانب همگان درقالب قانون اساسی، دیدگاههای معمار کبیرانقلاب و مقام معظم رهبری مد نظرقرار گیرد.


انتخابات ریاست جمهوری یازدهم استثنایی است/تکلیف هر بسیجی، درک و تحلیل شرایط سیاسی و اقتصادیخبرگزاری آنا:معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به شرایط حساس سیاسی و اقتصادی کشور انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در قیاس با تمام ادوار گذشته استثنایی است.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از شهرری، همایش بزرگ بصیرتی بسیج اساتید استان تهران با حضور کیانوش فتحی واجارگاه رئیس واحد شهر ری، حمید مقدم‌فر معاون فرهنگی سپاه ، سرهنگ بوربور جانشین سپاه استان تهران، شهبازی بازرس سازمان نظارت مناطق دانشگاه آزاد اسلامی، مغربی معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی، کیانی  مسئول بسیج واحد پرند و شیبانی،صداقت، عبدالهی روسای واحد های ورامین، ملارد، قرچک و جمع کثیری از استادان بسیجی و با همت فریبا پهلوانی مسئول بسیج اساتید واحد شهرری در سالن بزرگ اجتماعات خوارزمی دانشکده فنی و مهندسی مجتمع یادگار امام برگزار شد.
مقدم‌فر معاون فرهنگی سپاه سخنران این مراسم در آغاز صحبت های خود ضمن عرض تبریک ایام ولادت صدیقه طاهره گفت: خدا را شکر می کنیم در همجواری امام راحل (ره) توفیق حضور در این جلسه رو داریم زیرا امام (ره) حق حیات به گردن همه ما دارندو رضوان خدا بر ایشان و بر حضرت عبدالعظیم حسنی که از بزرگان این منطقه هستند.
معاون فرهنگی سپاه عنوان کرد: ما در شرایط استثنایی و حساس سیاسی و اقتصادی قرار داریم و انتخابات یازدهم در قیاس با تمام اداوار گذشته استثنایی بوده چرا که از آن جهت مقام معظم رهبری سال 92 را تعبیر به یک حماسه و به معنای خاص آن کرده است.
مقدم فر افزود:حماسه جایی است که دشمنی وجود دارد و در مقابل او دلیری و شجاعت و مجاهدت لازم است تا پیروزی برای ملتی رقم بخورد.
وی عنوان بسیج را یک صفت انقلابی برشمرد و اظهار داشت: بسیج بار جهادی دارد و تکلیف برای یک بسیجی فرهیخته این است که در پیش برندگی انقلاب اسلامی در این سال مهم، درک شرایط سیاسی و شرایط اقتصادی داشته باشد و شرایط را تحلیل کند و پیش بینی داشته باشند.
در این مراسم رئیس واحد شهر ری ضمن خیر مقدم به حاضران و عرض تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (ص) و روز زن و هفته معلم گفت: اینجانب افتخار دارم به عنوان سرباز ولایت و خدمتگزار اساتید بسیجی و ولایت مدار تحت زعامت مقام عظمای ولایت و در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این واحد دانشگاهی  با همکاری همه اساتید  در پیشبرد اهداف علمی کشور انجام وظیفه نمایم تا بتوانیم با استعانت از درگاه خداوند متعال گامی هر چند کوچک در  مسیر رشد و شکوفایی کشور عزیزمان برداریم.
فتحی با اشاره به صحبت‌های رهبرفرزانه انقلاب اذعان داشت: حضرت آیت الله امام خامنه‌ای (مدظله العالی) میفرماید: هرکس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قایل است، آنکس که برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قایل است،آنکسی که از تسلط قدرت‌های بیگانه بیزار است ،آنکسی که برایش آینده این کشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب میشود، آن کسی که از رنج‌های ملت فلسطین دلش خون است ،آن کسی که مایل است بیش از یک میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشکیل بدهدکه بشریت را به سمت کمال هدایت کنند و خودشان در قله‌های کمال قرار بگیرند، آن کسی است که این احساسات و این درک را دارد و حاضر است در این راه قدم بردارد، او بسیجی است.
وی در ادامه افزود: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی  رهبر معظم انقلاب  به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، مسئولیت ما بسیجیان در این عرصه بسیار حساس و سنگین است.
فتحی تصریح کرد: در این راستا اطمینان دارم در عرصه سیاسی مردم ولایت مدار میهن عزیزمان همچون سال‌های گذشته در پشتیبانی از خط رهبری و آرمانهای مقدس انقلاب، با حضور پر شور و حماسی خود در انتخابات ریاست جمهوری به فضل الهی مشت محکمی بر دهان آمریکا و دشمنان نظام خواهند زد و در عرصه اقتصادی نیز با توکل به خداوند متعال و با همت و تلاشی مثال زدنی با ایمان به خدا و تکیه بر توانمندی‌های ملی و بومی در مسیر رشد وشکوفایی، گام های اساسی بر خواهیم داشت.
شعبانی، از سخنران این مراسم در ارتباط با تحلیل وضعیت نظام در شرایط کنونی و همچنین ایجاد سناریوی جدید دشمن در طراحی فضای انتخاباتی موجود گفت: ایام باقیمانده تا یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری یک لیله القدر سیاسی انقلاب است و وظیفه فرهیختگان جامعه و فرماندهان جنگ نرم در برپایی و خلق حماسه سیاسی همانا مشارکت و راهبری در امر برگزاری انتخابات سازنده، تثبیت گفتمان انقلاب و حفظ آرمانهای این انقلاب است.

حضور صفار هرندی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
به گزارش خبرنگار آنا از  رشت، در راستای برگزاری هر چه پرشور تر انتخابات 1392 ، همایش سیاسی با عنوان «نقش خواص در بصیرت افزایی 92 » ، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و با حضور جمع کثیری از دانشجویان علاقه مند به مباحث سیاسی این واحد دانشگاهی ، در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی امام خمینی (ره ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
در این جلسه محمد حسین صفار هرندی در ابتدا با طرح این سوال که چطور بخشی از نیروهای تندرویی که در گذشته با بیان اینکه باید از نظام خارج شوند امروز به این نتیجه رسیده اند که باید در انتخابات حضور یابند اظهار کرد: چه شده است که این افراد ندای خروج از حاکمیت خودشان را پس گرفته اند؟
وی تصریح کرد: کسانی که این شعار را داده بودند از اردوگاه اصلاح طلبی بودند و خروج از حاکمیت، قهر با نظام، صف آرایی در برابر نظام از اصلی ترین شعارهایشان بود.
صفار هرندی با بیان اینکه راهبردها و مواضع نظام تغییری نکرده است افزود: کسانی که این شعار را می دادند خودشان  تغییر کرده‌اند.
وی با اشاره به اعتراض و تحصن اصلاح طلبان در مجلس در سال 82 گفت: آن روز که بسط نشینی و تحصن در مجلس توسط این افراد صورت گرفت ، انتظار داشتند  که مردم از آن ها استقبال کنند اما اینکار انجام نشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم گفت: برای اجرای مراحل بعدی عملیات علیه نظام با به خیابان آوردن عده‌ای  خواستند تا به نظام ضربه بزنند. و در این راستا عنصر بیرونی یکی از مولفه های موفقیت شان برای ضربه زدن به نظام بوده است.
وی تصریح کرد: دو جریان قدرتمند سیاسی اصلاح طلبان و اصولگرایان با هم رقابت می کنند و هر دو مال نظام هستند اما در یک مقطعی جریان اصلاح طلبی که با پشتیبانی مجمع امور روحانیون حمایت می شدند به این نتیجه رسیدند که برای موفقیت در رسیدن به خواسته های خود از  عناصر بیرونی از جمله عناصر رسوب کرده در حواشی انقلاب بودند ،یاری بگیرند و چشم به قدرت های سلطه جهانی بدوزند .
 صفار هرندی با اشاره به فتنه 88 گفت: تودهنی مردم به دشمنان  نظام در داخل و خارج کشور در 8 و 9 دی اصلی ترین ضربه شکست برای دشمنان بود و در این راستا مردم  استان گیلان با تقدم در این حماسه نقش آفرینی نمودند.
وی گفت: در فتننه 88 وجدان بیدار عمومی مردم به این جهت سوق داده شده که باید مهری به پایان فتنه بزنند و این مهر آنقدر محکم بود که نه تنها دشمنان داخلی بلکه دشمنان خارج از کشور را نیز مایوس نمود به گونه ای که وزیر دفاع انگلیس نیز در سخنان خود پس از حماسه 9 دی اذعان به پایان یافتن جنبش سبز در ایران کرد .
هرندی یکی از عوامل موفقیت نظام در فتنه 88 را اراده خداوند و توجه حضرت حق در پیروزی حق علیه باطل بیان کرد.
وی افزود: جریان توهم زده داخلی که به این نتیجه رسیده بودند در انتخابات مجلس شورای اسلامی اگر مردم حضور 30 درصدی در انتخابات داشته باشند حمله نظامی آمریکا به کشور را مشاهده خواهند کرد و از این رخداد حال خوشی داشتند با بصیرت مردم و حضور حداکثری شان در انتخابات به این نتیجه رسیدند که از تفکراتشان آب گل آلود نمی شود و اگر می خواهند تغییری در حکومت ایجاد کنند باید به داخل رجوع کنند نه به بیرون حکومت .
هرندی با بیان اینکه موضع اصلی نظام موضع رهبری است گفت: موضع اصلی نظام موضع رهبری است نه موضع کسانی که با توجه به شرایط تصمیم می گیرند.
وی افزود: مادامی که مردم وابسته به نظام و ولایت هستند حتی بزرگترین قدرت های جهان نمی توانند به مردم  ضربه بزنند زیرا نظام تحت اراده مردم و رهبری، همه قدرتهای شیطانی راسرکوب خواهد کرد.

هرندی گفت: مرحبا به نظامی که در برابر جریانات معارض کاملا سنجیده عمل کرد و با کمترین میزان خسارت بیرون آمد.
وی با تاکید بر این جمله رهبری در طی ماه های اخیر که فرمودند انتخابات سر وقت خود برگزار می شود و کسی نمی تواند جلوی برگزاری انتخابات را بگیرد گفت: این سخن رهبری جواب آن دسته از افرادی است که خیال می کنند گزینه آنها از فیلتر قانون رد نشود یا اقبال مردمی به آنان نباشد برای نظام از هم اکنون خط و نشان می کشند.
وی خاطرنشان کرد : ضربه ای که ملت ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به دهن توهم کنندگان وارد کرد آنها را سرعقل آورد.


خبر | شنبه 21 اردیبهشت 1392 ساعت 13:22

تازه ها
اصول اولیه لاغری شکمی
راهکارهایی برای تمرکز در درس و افزایش حوصله
صاحبان پلاک‌های مسروقه بخوانند
پشت پرده رابطه کثیف رجوی و زنان عضو گروهک منافقین +فیلم
فرمول غذایی لثه و دندان سالم!
ممنوع‌التصویری رئیس‌جمهوری سابق
بیماری‌هایی که انسان‌ها را از بین می‌برد
برای ازدواج به دنبال شبیه خود باشیم یا مکمل؟
پیش‌بینی تاریخ دقیق آغاز جنگ جهانی سوم!
غیبت پشت چه کسی واجب است؟ + فیلم
نشانه‌هایی برای آسیب کبدی
ممانعت اصلاح‌طلبان از انتشار گزارش پرونده مدرک تحصیلی حسین فریدون
سه علت اصلی بروز سکته قلبی/ راهکار پیشگیری از عوامل خطر
هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های قاچاق/روش تشخیص روغن زیتون اصل
نشانه‌هایی که به شما می‌گوید بدنتان استرس فراوانی را تحمل می‌کند
پیغام خصوصی رهبر انقلاب به سران فتنه
جریمه۲۰هزارتومانی برای هر ساعت تردد بدون طرح ترافیک در محدوده
کاهش تری گلیسیرید با فرمول طبیعی
مشمولان برای ثبت نام سهام عدالت به کجا باید مراجعه کنند؟
ساندویج این برند مشهور را نخورید، سرطان در کمین شما است!
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
  • نظر دهی
مرتبط