فراخوانی ...
گروه : خبر
آغاز نام‌نویسی جاماندگان فراگیر /دستور العمل نحوه ثبت نام فراگير

آغاز نام‌نویسی جاماندگان فراگیر /دستور العمل نحوه ثبت نام فراگيرمعاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور از تمدید ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان جامانده فراگیر این دانشگاه خبر داد که در مهلت معین شده فرصت نام‌نویسی در کلاس‌های درس را نداشتند.

 

به گزارش دانشگاه نیوز"عبدالله معتمدی ، اضافه کرد: سامانه آموزشی گلستان دانشگاه پیام نور از فردا به منظور آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور فراگیر فعال می‌شود و این مهلت تا 5 اردیبهشت ادامه دارد.

وی گفت: پذیرفته‌شدگان در مقطع کارشناسی ارشد، واحدهای درسی را به صورت الکترونیک و پذیرفته‌شدگان در مقاطع کاردانی و کارشناسی درس‌های خودخوان را انتخاب می‌کنند.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه پیام نور این عده از دانشجویان به علت جاماندن از کلاس‌های درس، امکان حضور در کلاس‌های حضوری و نیمه حضوری دوره‌های فراگیر پیام نور را ندارند و لازم است واحدهای درسی را به صورت خودخوان و الکترونیکی انتخاب و مطالعه کنند.

 

 

 

معتمدی با اعلام دستور العمل ثبت نام پذیرفته شدگان آمون فراگیر پیام نور گفت: کلیه پذیرفته شدگان می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود طبق  دستور عمل های ذیل نسبت به  ثبتنام خود اقدام کنند.

 

دستورالعمل ثبت نام  پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ناپیوسته

(کاردانی به کارشناسی)

الف : شرایط ادامه تحصیل:

1 –کلیه دانشپذیران دوره های فراگیر که پیغام کارنامه ایشان نتیجه قبول درج شده می توانند طبق ضوابط از نیمسال دوم 91- 90 در مرکز/ واحد مربوطه ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.

تذکر:دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده بوده و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.

2 –دانشجویان پذیرفته شده می بایست کلیه دروسی را که نمره خام آن کمتر از 10   می باشد در نیمسال دوم  91-90 اخذ نمایند. در صورت عدم قبولی درنیمسال دوم 91-90، دانشجو می بایست دروس فوق رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.

تذکر: دروس مردودی دانشپذیری پس از قبولی با کد 3 در کارنامه دانشجو ثبت می گردد.

نکته مهم1:امکان ارائه دروس دانش پذیری بصورت خودخوان  امکان پذیر است.

نکته مهم2:ضروری است فرم تاییدیه فراگیر بعد از ثبت نام اولیه دانشجو تکمیل و در پرونده تحصیلی ایشان درج گردد.

3-ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و   پذیرفته شدگان لازم است با مراجعه به سایت  سیستم جامع گلستانhttp://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه   نام نویسی آگاهی یابند.

3-1- پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

شایان ذکر است مراحل ثبت نام، گام به گام در Helpسیستم گلستان  و همچنین در سایت اطلاع رسانی دانشگاه  http://pnu.ac.ir موجود می باشد.

 

3-1- پس ازپایان ثبت نام اولیه وتایید ثبت نام اینترنتی دانشجو ، شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام وپس از 24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود. ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

 

4- با توجه به حذف آزمون عملی از شرط ورود اولیه دانشجویان رشته تربیت بدنی، پذیرفته شدگان رشته مذکور می توانند در نیمسال دوم  91-90 همزمان  با سایر دانشجویان نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد اقدام نمایند.

شایان ذکر است پذیرفته شدگان می بایست آمادگی جسمانی لازم جهت تحصیل در این رشته ها را داشته باشند و در صورت نداشتن شرایط جسمانی حسب تایید مرکز/واحد مربوطه قبولی ایشان کن لم یکن تلقی می گردد.

5–پذیرفته شدگانی که عنوان مدرک تحصیلی مقطع کاردانی ایشان غیر مرتبط می باشد ملزم به گذراندن دروس جبرانی ارائه شده بر اساس نظر گروه آموزشی و پژوهشی استان مربوطه می باشند.

6 –افرادی که پس از استفاده از تسهیلات آموزشی به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن و همچنین کارکنان رسمی , پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه با توجه به جدول شماره 6 صفحه 17 دفترچه راهنما و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان بر اساس توضیحات صفحه 10 دفترچه راهنمای ثبت نام ملزم به ارائه مدرک مثبته اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند.

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ایشان ضبط گردد (برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی) الزامی است.

یادآوری مهم:

کلیه مراکز/واحدها موظف هستند سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.

لازم به ذکر است در صورتی که دانشپذیری موفق به ارائه مدارک مثبته دال بر تائید سهمیه نشود از ادامه تحصیل ایشان ممانعت به عمل آمده و مراتب حداکثر تا تاریخ 25/2/91 به مرکز آزمون اعلام گردد.

7 –پذیرفته شده گان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند (ج) و تبصره های مندرج در صفحه2دفترچه راهنمای ثبت نام مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

8- اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند (د) مندرج  در صفحه 3 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه نامه  اتباع سال 1390 را دارا  باشند.

 

9- با عنایت به اینکه نام نویسی این دوره به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه سیستم جامع خدمات آموزشی انجام می شود لازم است کاربران رایانه مراکز/واحدها با هماهنگی مدیریت رایانه نسبت به تعیین تاریخ مراجعه حضوری دانشجو شامل تاریخ و ساعت مراجعه، آدرس باذکر طبقه و شماره اتاق برای دانشجویان در سامانه گلستان اقدام نمایند.ضمناًتاریخ مراجعه حضوری از 15/1/91 لغایت 31/2/91می باشد.

توصیه می شود پرونده فیزیکی دانشجویان قبل از مراجعه حضوری آماده سازی شده تا در هنگام مراجعه و ارائه اصل مدارک توسط دانشجو ،در کمترین زمان ممکن تشکیل پرونده به پایان برسد.

 

10–کنترل مشخصات پذیرفته شدگان مندرج در لیست با شناسنامه و با مدرک تحصیلی قبلی ( کاردانی) توسط مسئولین آموزش و مسئولین ثبت نام به هنگام تایید غیر حضوری و مراجعه حضوری دانشجو در زمان تشکیل پرونده  الزامی است در صورت وجود هر گونه مغایرت از ثبت نام جلوگیری و مراتب جهت اقدامات بعدی حداکثر تا پایان نیمسال دوم 91-90 به مرکز آزمون منعکس گردد.

11- با عنایت به اینکه عکس کلیه پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال شده است لازم است هنگام مراجعه دانشجو چهره پذیرفته شده با مدارک شناسائی و عکس مندرج در سیستم کنترل شده و درصورت مغایرت از ثبت نام وی جلوگیری بعمل آید.

12- اخذ شهریه براساس جداول ارسالی معاونت محترم اداری و مالی صورت پذیرد.

13- کارمندان مراکز و واحدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته / مرکز / واحد محل اشتغال خود نیستند ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان جلوگیری بعمل آید.

نکته مهم1:

دروس گذرانده شده در مقطع کاردانی به هیچ عنوان با دروس مقطع کارشناسی ناپیوسته قابل معادلسازی نمی باشد.

نکته مهم 2:

دانشجویان ملزم به گذراندن دروس دانش پذیری می باشند و این دروس به هیچ عنوان معادلسازی نمی شود.

1- تاریخ اخذ مدرک کاردانی حداکثر تا 30/11/90 می باشد.

2- دانشجویانی که قبلا دروسی را در مقطع کارشناسی گذرانده اند می توانند تقاضای معادلسازی دروس فوق را حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی به مرکز/واحد  ارائه دهند.

3- پذیرفته شدگانی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند در صورتیکه در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شوند چنانچه میانگین کل دوره کاردانی آنان 14 به بالا باشد جایگزین پیش دانشگاهی می شود ودر صورتیکه معدل کل مقطع کاردانی پذیرفته شده ای بین 10 تا 99/13 باشد و رشته قبولی وی با رشته مقطع کاردانی  هم نام نباشد باید 24 واحد درسی را طی دو نیمسال مطابق سرفصل مصوب رشته پذیرفته شده به عنوان دروس جبرانی بگذرانند.

ب مدارک لازم جهت ثبت نام عبارتند از :

(1) اصل و دو برگ تصویر کلیه صفحات شناسنامه

(2) اصل و تصویر کارت ملی

(3) 6 قطعه عکس 4×3 جدید تمام رخ (مشمولین 12 قطعه ) پشت نویسی شده

(4) اصل و تصویر مدرک فوق دیپلم ( مدرک کاردانی پیوسته یا مدرک کاردانی پیوسته نظام جدید آموزش متوسطه مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

تذکر :

کلیه پذیرفته شدگان مدرک کاردانی معادل مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مطابق بند3 قسمت  ب  صفحه 2 دفترچه ثبت نام اقدام شود.

یادآوری:

پس از ثبت نام از دانشجو لازم است تائیدیه مدرک کاردانی به صورت محرمانه از دانشگاه ارائه دهنده مدرک کاردانی درخواست شود.

(5) مدرک مشخص کننده نظام وظیفه ( ویژه آقایان )

(6) گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری از مراجع ذیربط برای استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری

(7) گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی برای استفاده کنندگان از سهمیه کارمندی

بدیهی است مسئولیت بررسی نهایی پرونده ها به عهده رئیس مرکز، مسئول آموزش و کارشناس مربوطه خواهد بود.

درپایان ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران آن استان امید است امور ثبت نام به نحو شایسته ای  انجام پذیرد.

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون مقطع کارشناسی

نوبت بیست و سوم

دوره های فراگیر(ورودی نیمسال دوم 91-90)

1 –کلیه دانشپذیران دوره های فراگیر که پیغام کارنامه آنها، نتیجه قبول کارشناسی درج گردیده می توانند طبق ضوابط از نیمسال دوم 91-90 در مرکز/واحد مربوطه ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.

تذکر:دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده بوده و تغییر آن با رعایت مقررات تغییر رشته و انتقال دانشجویان ( مطابق آئین نامه آموزشی ) امکان پذیر است.

2 –دانشجویان پذیرفته شده می بایست کلیه دروسی را که نمره خام آن کمتر از 10می باشد در نیمسال دوم 91-90 اخذ نمایند. در صورت عدم قبولی در نیمسال دوم91-90، دانشجو می بایست دروس فوق رادر اولین نیمسال ممکن اخذ و بگذراند.

نکته مهم1:دروس مردودی دانشپذیری پس از کسب نمره قبولی با کد 3 در کارنامه دانشجو ثبت می گردد.

نکته مهم2:امکان ارائه دروس دانش پذیری بصورت خودخوان وجود دارد.

3-ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان  گرامی لازم است با مراجعه به سایت جامع خدمات آموزشی  سیستم جامع گلستان از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

4-پس ازپایان ثبت نام اولیه و اعلام شماره دانشجویی ؛حداکثر ظرف مدت 24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

5-کاربران رایانه مراکز/واحدها لازم است با هماهنگی مدیریت رایانه نسبت به تعیین تاریخ مراجعه حضوری دانشجو شامل تاریخ و ساعت مراجعه آدرس باذکر طبقه و شماره اتاق برای دانشجویان در سامانه گلستان اقدام نمایند. ضمناًتاریخ مراجعه حضوری از تاریخ 15فروردین ماه تاپایان اردیبهشت  سال91 می باشد.

 

6-با توجه به حذف آزمون عملی از شرط ورود اولیه دانشجویان رشته تربیت بدنی و هنر، پذیرفته شدگان رشته های مذکور می توانند در نیمسال دوم 91-90 همزمان  با سایر دانشجویان نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد اقدام نمایند.

شایان ذکر است پذیرفته شدگان می بایست آمادگی جسمانی لازم راجهت تحصیل دراین رشته را داشته باشند و درصورت نداشتن شرایط جسمانی حسب تایید مرکز/ واحد مربوطه قبولی ایشان کن لم یکن تلقی می گردد.

7-افرادی که با استفاده از تسهیلات آموزشی به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن وهمچنین کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه( با توجه به جدول شماره 8 صفحه 74 دفترچه راهنما) و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان بر اساس توضیحات و تبصره های مندرج در صفحات 20 و 21 دفترچه راهنمای ثبت نام ملزم به ارائه مدارک مستند اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند.

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ضبط گردد.           ( برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی الزامی است)

یادآوری مهم :کلیه مراکز / واحدها موظف هستند وضعیت سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.و درصورت عدم تایید سهمیه ،مراتب حداکثرتا پایان فروردین سال91به مرکز آزمون اعلام گردد.

 

8-کارمندان مراکز/واحدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز/ واحد محل اشتغال خود نیستند. ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام و ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آید.

9-اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند (د) مندرج  در صفحه 3 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه ثبت نام پذیرفته شدگان  اتباع سال 90 را دارا  باشند.

10-پذیرفته شده گان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند ج و تبصره های مندرج در صفحه 2 دفترچه راهنمای ثبت نام، مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

10-1- توصیه می شود پرونده فیزیکی دانشجویان قبل از مراجعه حضوری آماده سازی شده تا در هنگام مراجعه و ارائه اصل مدارک توسط دانشجو در کمترین زمان ممکن  مراحل تشکیل پرونده به پایان برسد.

10-2- کنترل مشخصات پذیرفته شده گان مندرج در لیست با شناسنامه و با مدارک تحصیلی قبلی  ( دیپلم متوسطه نظام جدید مطابق بند (ب)صفحه 2 دفترچه راهنما، دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی ، کاردانی ) توسط مسئولین آموزش و مسئولین ثبت نام هنگام تایید غیر حضوری و همچنین در زمان تشکیل پرونده الزامی است. در صورت وجود هر گونه مغایرت از ثبت نام جلوگیری و مراتب جهت اقدامات بعدی حداکثر تا پایان نیمسال دوم 91-90 به مرکز آزمون منعکس گردد.

11-با عنایت به اینکه  فایل عکس کلیه پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال شده است لازم است هنگام مراجعه دانشجو و ثبت نام از وی چهره پذیرفته شده با مدارک شناسائی و عکس مندرج در سیستم کنترل شده و در صورت مغایرت از ثبت نام وی جلوگیری شود.

12-پرداخت شهریه های ثابت و متغیر بر اساس بخشنامه های معاونت محترم اداری و مالی می باشد و دانشجویانی که در دوره دانشپذیری از کلاسهای آمادگی مراکز/ واحدهای این دانشگاه استفاده نموده اند بایستی طبق ضوابط نسبت به پرداخت مابه التفاوت شهریه اقدام نمایند.

13- مدارکی که پذیرفته شدگان لازم است بصورت حضوری جهت تشکیل پرونده ارائه نمایند:

 • اصل و تصویر صفحات شناسنامه (اصل به دانشجو عودت شود )
 • اصل و تصویر کارت ملی هر دو طرف (اصل به دانشجو عودت شود )
 • عکس با زمینه روشن (جهت مراجعه حضوری 6 قطعه 4×3 )
 • اصل و تصویر مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان )
 • ارائه فرم تعهد پرداخت شهریه
 • اصل و تصویر دیپلم متوسطه (اصل به دانشجو عودت شود )
 • اصل و تصویر مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق      دیپلم(اصل به دانشجو عودت شود)
 • اصل و تصویر کارنامه دوره متوسطه عمومی ودوره پیش دانشگاهی(اصل به دانشجو عودت شود )
 • اصل رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره  پیش دانشگاهی
 • گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه کارمندی
 • گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری

 

14-دانشجویانی  که بامدرک دیپلم نظام جدید در این آزمون شرکت نموده اند ملزم به   ارائه مدرک پیش دانشگاهی با تاریخ فراغت از تحصیل حداکثر 30/11/90 می باشد و    پذیرفته شدگانی که تا تاریخ مذکور موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشوند مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل نمی باشند و قبولی آنها کان لم یکن تلقی می گردد.

 

15-  دانشجویانی که قبلاً در دوره های رسمی دانشگاهی درس یا دروسی را گذرانده اند می توانند حداکثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 92-91 تقاضای معادلسازی دروس مذکور را به مرکز/واحد مربوطه ارائه نمایند.لازم به ذکر است واحدهای درسی دارندگان مدرک کاردانی پیوسته(فاقد مدرک پیش دانشگاهی) طبق مقررات قابل معادلسازی نمی باشد.

 

تذکر مهم :دانشجویان ملزم به اخذ و  گذراندن دروس دانشپذیری می باشند و دروس دوره دانشپذیری به هیچ عنوان معادلسازی نمی شود.

بدیهی است مسئولیت بررسی نهایی پرونده ها به عهده رئیس مرکز، مسئول آموزش و کارشناس مربوطه خواهد بود.

درپایان ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران آن استان امید است امور ثبت نام به نحو شایسته ای انجام پذیرد.

 

 

دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد نوبت یازدهم

دوره های فراگیر(ورودی نیمسال دوم سال 91-90)

 

روسای محترم مراکز استانی مجری  رشته های مقطع کارشناسی ارشد

 

1 –پذیرفته شدگان دوره های فراگیر که پیغام کارنامه آنها قبول کارشناسی ارشددرج گردیده می توانندطبق ضوابط ازنیمسال دوم91-90 در مرکز/ واحد آموزشی مربوطه ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می باشند و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.

 

2 –  دانشجویان پذیرفته شده می بایست  کلیه دروسی را که  نمره خام  آن کمتر از  12 می باشد در نیمسال دوم   91-90 اخذ نمایند.در صورت عدم قبولی در نیمسال دوم ؛دانشجو باید دروس فوق را در نیمسالهای بعدی قبل از اخذ پایان نامه بگذراند.

نکته مهم:درصورتی که رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد همنام نباشد، به تشخیص گروه آموزشی و پژوهشی  مربوطه؛علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای جبرانی ازمقطع کارشناسی همان رشته رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.

3-ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شده گان  گرامی لازم است با مراجعه به سایت  سیستم جامع گلستان از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

3-1- پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی  می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

شایان ذکر است مراحل ثبت نام، گام به گام در Helpسیستم و همچنین در سایت اطلاع رسانی دانشگاه پورتال دانشگاه پیام نور موجود می باشد.

 

3-2 - پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شد گان اعلام و پس از24ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود.ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

4-با عنایت به لزوم بررسی مدارک و اطلاعات ثبت شده و تشکیل پرونده حضوری لازم است کاربران ارشد رایانه مراکز/واحدها نسبت به تعریف تاریخ مراجعه حضوری ،ساعت مراجعه و مکان مراجعه با درج آدرس،طبقه و شماره تلفن اعلام شده  درسایت گلستان اقدام نمایند.ضمناً تاریخ مراجعه حضوری از تاریخ 15/1/91 لغایت 31/2/91 می باشد.

5-باتوجه به اینکه فایل عکس پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال     می باشد لازم است در هنگام ثبت نام حضوری چهره پذیرفته شده با عکس موجود درسیستم ومدارک شناسایی تطبیق داده شود و در صورت مغایرت ضمن جلوگیری از ثبت نام؛مراتب بصورت محرمانه به مرکز آزمون دانشگاه اعلام گردد.

6- افرادی که با استفاده از تسهیلات آموزشی به عنوان دانشجو پذیرفته شده اند اعم از کارکنان اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور و همسر و فرزندان آنها و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به آن وهمچنین کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی سازمانهای طرف قرار داد با دانشگاه( با توجه به جدول شماره 6 صفحه53 دفترچه راهنما) و همچنین ایثارگران، جهادگران و رزمندگان ملزم به ارائه مدارک مثبته اشتغال به کار در سازمانهای یاد شده و تائیدیه سهمیه به هنگام ثبت نام هستند.

از اینگونه پذیرفته شدگان باید گواهی لازم دال بر صحت ادعا اخذ و در پرونده ضبط گردد.   ( برای کارکنان ارائه گواهی اشتغال به کار و اصل حکم کارگزینی الزامی است)

یادآوری مهم:کلیه مراکز / واحدها موظف هستند وضعیت سهمیه پذیرفته شدگان را به صورت محرمانه از سازمان مربوطه استعلام و تائیدیه آن را در پرونده دانشجو قرار دهند.

 

 

7- کارمندان مراکز و و احدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته درمرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام وادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آید.

8-اتباع خارجی پذیرفته شده می بایست کلیه شرایط ذکر شده در بند (د) مندرج  در صفحه 3 دفترچه راهنمای ثبت نام و نیز شیوه ثبت نام پذیرفته شدگان  اتباع سال 90 را دارا  باشند.

9-پذیرفته شدگان ذکور از نظر مقررات نظام وظیفه بایستی با توجه به بند ج و تبصره های مندرج در صفحه 2 دفترچه راهنمای ثبت نام، مدرکی متناسب با وضعیت نظام وظیفه خود ارائه دهند.

 

 

مدارکی که پذیرفته شدگان لازم است بصورت حضوری جهت تشکیل پرونده ارائه نمایند:

1)- اصل مدرک کارشناسی(لیسانس)مورد تاییدوزارت علوم،تحقیقات و فناوری یاوزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی که درآن معدل دوره کارشناسی قید شده باشدو تاریخ فراغت از تحصیل آن حداکثر 30/11/90 باشد.

تذکر: برای دارندگان مدرک کارشناسی  معادل مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مطابق بند3  صفحه 1دفترچه ثبت نام اقدام شود.

 

1-1.پذیرفته شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی(لیسانس)  نمی باشند؛لازم است اصل گواهی دانش آموختگی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذکارشناسی(لیسانس)را ارائه نمایندکه درآن قید شده باشد اشتغال به تحصیل نامبرده موردتایید وزارت علوم،تحقیقات فناوری یا وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی می باشد.

تبصره3.براساس مصوبه شماره 368مورخ 3/11/74شورای عالی انقلاب فرهنگی،طلاب و فضلاء حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مدیریت حوزه علمیه قم و خراسان  دوره سطح دو را باموفقیت گذرانده اند،همانند دارندگان مدارک کارشناسی می توانند در رشته های علوم انسانی و معارف اسلامی این دوره تحصیل نمایند.

تبصره4.مدارک تحصیلی خارج از کشور در صورت تایید و برابری آن با مدارک کارشناسی داخلی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتبر می باشد.

2)- اصل شناسنامه و دو سری تصویر از تمام صفحات آن

3)–اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)

4)–6 قطعه عکس تمام رخ 4×3 با زمینه روشن تهیه شده در سال جاری(مشمولین 12قطعه)

5)–مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان )باتوجه به بندج مندرج درصفحه2 دفترچه راهنمای ثبت نام

شایان ذکر است چنانچه سهمیه پذیرفته شده ای مورد تائید قرار نگرفت؛ قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی 92-91از تحصیل نامبرده جلوگیری و اسامی این قبیل از پذیرفته شدگان به مرکز آزمون اعلام گردد.

مدارکی که لازم است به دقت بررسی و در موعد مقرر اقدام لازم معمول گردد:

 

1-کلیه دانش آموختگان دوره های کارشناسی مورد تایید(بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی)می تواننددر دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد سال1390 ثبت نام نمایند.

2-مطابق مندرجات دفترچه راهنمای پذیرش دانش پذیر دوره های فراگیر کارشناسی ارشد سال1390؛لازم است پذیرفته شدگان حداکثر تاتاریخ 30/11/90درمقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.بدیهی است از ثبت نام کسانی که تا تاریخ فوق فارغ التحصیل نمی شوند ممانعت به عمل آید.

3)-معدل کارشناسی(لیسانس)پذیرفته شدگان در فایل اطلاعات باید با معدل مندرج در مدرک کارشناسی(لیسانس) آنان برمبنای 0تا20یکسان باشد،درصورت مشاهده مغایرت بررسی و حداکثر تا پایان فروردین سال 91به صورت یک لیست واحد به مرکز آزمون گزارش شود.

تبصره1.آن دسته از پذیرفته شدگانی کهبه هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون(زمان ثبت نام 4/8/90لغایت11/8/90 دانشجوی سال آخر بوده اند و حداکثرتا تاریخ 30/11/90فارغ التحصیل شده اندلازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان بر اساس 0تا20  بامعدل کل مربوط در فایل اطلاعات یکسان باشد،درصورت مغایرت نتیجه  فورا به مرکزآزمون گزارش شود.

 

تبصره2.از پذیرفته شدگان مشمول  که بهنگام ثبت نام قادر به ارائه گواهی معدل واحدهای گذارنده شده نمی باشند،به طور مشروط با اخذتعهد،ثبت نام به عمل آید.بدیهی است افرادمذکور باید قبل از ثبت نام برای نیمسال اول سال تحصیلی92-91 مدارک مربوطه را ارائه نمایند،درغیر این صورت برای نیمسال اول سال تحصیلی بعدی ازثبت نام آنان ممانعت به عمل آید.

 

تذکرات مهم :

1 –خواهشمند است مقرر شوند در صورتی که مشخصات شناسنامه ای پذیرفته شده ای با مشخصات شناسنامه ای مندرج در فایل اطلاعات و یاعنوان مدرک کارشناسی (لیسانس) با عنوان مندرج در مدرک فراغت از تحصیل مغایرت داشته باشد از پذیرفته شده موقتاً ثبت نام به عمل آید و کلیه موارد کتباً حداکثر یک ماه پس از ثبت نام به مرکز آزمون اعلام گردد. بدیهی است پس از تاریخ اعلام شده هیچ گونه اقدامی در خصوص این دسته از پذیرفته شدگان میسر نمی باشد.

2- خواهشمند است مقرر فرمائید در صورتی که سهمیه یا معدل پذیرفته شده ای با سهمیه یا معدل مندرج در مدرک کارشناسی با معدل اعلام شده در فایل اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش مغایرت داشته باشد از ثبت نام وی ممانعت بعمل آورند و موضوع برای بررسی به مرکز آزمون اعلام گردد تا با در نظر گرفتن سهمیه یا معدل واقعی ،وضعیت پذیرفته شده بررسی گردد. در صورت کسب حد نصاب لازم برای ادامه تحصیل، می بایست لیست اسامی این افراد حد اکثر تا پایان اردیبهشت ماه  سال 1390 به صورت یکجا بر حسب مورد مغایرت به مرکز آزمون اعلام گردد .

3 –کلیه مراکز  و واحدهای مجری لازم است با رعایت ضوابط نسبت به ثبت نام و ترخیص از خدمت  پذیرفته شدگان مشمول اقدام نمایند.

بدیهی است مسئولیت بررسی نهایی پرونده ها به عهده رئیس مرکز/واحد، مسئول آموزش و کارشناس مربوطه خواهد بود.

درپایان ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکاران آن استان امید است امور ثبت نام به نحو شایسته ای انجام پذیرد


خبر | سه‌شنبه 22 فروردین 1391 ساعت 7:50

تازه ها
تمهیدات ترافیکی عیدفطر در پایتخت/ اعمال محدودیت‌ها از ساعت۲۴ امشب
انفجار تانکر نفت در پاکستان بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی بر جا گذاشت
خوراکی‌هایی که روند پیری پوست را تسریع می‌کنند
دفتر مقام معظم رهبری میزان فطریه و کفاره روزه را اعلام کرد
جزئیات زمان توزیع سود سهام عدالت
محدودیت‌های ترافیکی عید سعید فطر/مدیریت جابجایی در ۱۵ جاده پرتردد
فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها در تیر ماه ۱۳۹۶
فطریه مهمان شب عید، بر عهده میزبان نیست/ مقدار فطریه امسال
10 هکر مشهور جهان را بشناسید +تصاویر
با این ابزارها به جنگ بوی بد سیر بروید!
مقابله با پلاک دندان با یک دهانشویه خانگی
ایران خودرو زمان پیش فروش پژو 2008 را اعلام کرد (+جزئیات و مبلغ پیش فروش و زمان تحویل)
سپاه پاسداران با کدام موشک «دیرالزور» را هدف قرار داد؟ + مشخصات و تصاویر
عملیات «لیلة القدر» سپاه پاسداران؛ سکوت عجیب محور غربی ـ عربی
کاهش چربی و مواد زائد بدن با یک نوشیدنی شگفت انگیز
ورود گلشیفته به کشور و دستگیری وی از سوی پلیس
اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان
مواد غذایی و بوی بد بدن
۲۰ جمله از رهبر انقلاب درباره «شبهای قدر»
نام‌نویسی چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از ۲۹ خرداد
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
 • تصاویر مرتبط
 • نظرات (17)
 • نظر دهی
مرتبط