فراخوانی ...
گروه : خبر
همزمان با شب ولادت حضرت سید الکریم؛

جشنواره بزرگ فرهنگی هنری حضرت عبدالعظیم (ع)برگزارشد

همزمان با شب ولادت حضرت سید الکریم؛
جشنواره بزرگ فرهنگی هنری حضرت عبدالعظیم (ع)برگزارشدمراسم افتتاحیه نخستین جشنواره بزرگ فرهنگی هنری حضرت عبدالعظیم (ع)همزمان با ایام ولادت این محدث والا مقام با حضور آیت‌الله محمد مهدی ری‌شهری؛تولیت آستان حضرت عبدالعظیم ،معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،مدیر کل ارشاد استان تهران و جمعی از هنرمندان و چهره های فرهنگی برگزار شد.

به گزارش دانشگاه نیوز، آیت‌الله محمدی ری‌شهری، نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)در نخستین جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه تاکنون اقدام قابل توجهی برای معرفی هر چه بهتر حضرت عبدالعظیم(ع)صورت نگرفته است، عنوان کرد: اماکن متبرکه یکی از بیوت ذکر بوده و طبق آیات قرآن کریم خداوند دستور داده است که این گونه اماکن بایستی گرامی داشته شوند.


 نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با تأکید بر اینکه بیان حکمت‌های برگرفته از اهل بیت(ع) در قالب هنر بسیاری از مشکلات اجتماعی و اخلاقی جامعه را برطرف خواهد کرد، ادامه داد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا بهترین زمان برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است.

 وی با تأکید بر اینکه اینگونه اقدامات فرهنگی باید سرآغازی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با مراتب علمی حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) باشد، افزود: بایستی با تلاش مدون فعالیت‌های بیشتری برای آشنایی مردم به ویژه نسل جوان با پیام‌های این شخصیت بزرگوار و آستان با کرامت ایشان صورت بگیرد.


آیت‌الله ری‌شهری وجود عزت نفس و خدمت به محرومان را به عنوان یکی از دلایل اختصاص لقب سیدالکریم برای این شخصیت بزرگوار برشمرد و افزود: ولی با این وجود شایسته نیست در کنار آستان پربرکت ایشان افرادی با محرومیت زندگی خود را بگذرانند، متأسفانه در چندکیلومتری این آستان افرادی زندگی می‌کنند که به شدت در محرومیت قرار دارند و با وجود اقداماتی که از سوی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) برای محرومیت‌زدایی از حاشیه‌نشین‌های این منطقه صورت گرفته ولی باز هم در مقایسه با نیاز افراد بسیار اندک است.

نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوع زندگی این محد ث والامقام  تا لحظات پایانی عمر حکایت از زندگی جهادگونه آن عالم بزرگوار دارد.

 آیت‌الله محمدی ری‌شهری یادآور شد:سابق بر این برای آشنایی هر چه بهتر مردم با این شخصیت بزرگوار 100 حکمت از سخنانی که ایشان راوی آن بوده تحت عنوان حکمت‌نامه آمده و منتشر شده است که به واقع یکی از اقداماتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جشنواره‌های سال آینده بایستی در نظر داشته باشد بیان این حکمت‌ها در قالب هنر است.


نماینده ولی فقیه با تأکید بر اینکه بیان این حکمت‌ها در قالب هنر بسیاری از مشکلات اجتماعی و اخلاقی جامعه را برطرف خواهد کرد، ادامه داد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا بهترین زمان برای ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران:
جشنواره حضرت عبدالعظیم(ع)در راستای پرداختن به سبک زندگى برگزار خواهد شد

 سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز از دیگر سخنرانان این همایش ضمن خیر مقدم به حاضران در این مراسم به بیان ابعاد مختلف این جشنواره پرداخت.

قاضی‌زاده دلیل تبدیل شدن شهرستان ری به یکی از قطب‌های معنوی شیعه را وجود مبارک حضرت عبدالعظیم(ع) بر شمرد و افزود: توجه به فرهنگ معنویت، اخلاق و زیارت از دیگر اهداف برپایی این جشنواره فرهنگی هنری است.

قاضی‌زاده هاشمی در خصوص اهداف این جشنواره نیز اظهار کرد: این برنامه با ساختار فرهنگی و با هدف‌گذاری مذهبی، معنوی و تاریخی برای اولین‌بار است که در خصوص حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود، البته در سال‌های قبل چنین جشنواره‌ای با محوریت امام رضا(ع) تدارک دیده شده بود که امسال شاهد برگزاری یازدهمین دوره آن بوده‌ایم و خوشبختانه توانسته است در کشور و برخی از کشورهای خارجی جایگاه خود را ایجاد کند.

وی ابراز امیدواری کرد این برنامه تقویم دار برای سالیان آینده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در خصوص بخش کودک و نوجوان این جشنواره نیز اعلام کرد:در 50 دبیرستان استان

تهران با همکاری آموزش و پرورش  مسابقات روزنامه‌دیواری با محوریت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) از روز 22 تا 27 بهمن ماه برگزار همچنین 50 مبلغ و روحانی طی این مدت با حضور در مدارس استان تهران به تبیین شخصیت حضرت عبدالعظیم(ع) می‌پردازند.

قاضی زاده یادآور شد: تولیدات این جشنواره در بخش‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، ورزشی و کودک و نوجوان با ارائه کتاب، مقاله، نرم افزار، نماهنگ و آثار هنری در رشته‌های مختلف از 26 بهمن تا اول اسفند در شهرستان ری به نمایش در می‌آید.

 قاضی زاده گفت:در مراسم اختتامیه این جشنواره  علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره ، از خادمان فرهنگی هنری ری و نیز از داود میرباقری (کارگردان سریال مسافر ری) تجلیل می‌شود.

لازم به ذکر است بنا به پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران  اثر فاخر نقاشی پرده خانی  که توسط منصور وفایی ازاساتید بنام عرصه هنر به عرصه تصویر رسیده است و در این مراسم از آن رونمایی شد به موزه آستان مقدس  حضرت عبدالعظیم(ع)اهدا خواهد شد.

 
در ابتدای این مراسم  نیز حسن اسکندری دبیر اجرایی جشنواره  هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی بیشتر سید الکریم به مردم و گسترش معنویت و ارادت به ولی فقیه زمان دانست.
وی افزود : با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ری قبله تهران است، این جشنواره برای نخستین بار در کشور برگزار می شود.
دبیر اجرایی جشنواره حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)تصریح کرد: به همت مسوولان و متولیان برگزاری این جشنواره در آینده نیز به

صورت گسترده تر و جامع تری ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل موسسه فرهنگی، هنری منتظران منجی (عج) :حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) یک شخصیت معنوی، سیاسی و جهادی است که می بایست بعنوان یک الگو معرفی شود.

وی افزود : با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ری قبله تهران است، این جشنواره برای نخستین بار در کشور برگزار می شود.

وی در ادامه در خصوص محورهای این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره با موضوعات علمی، هنری، فرهنگی، بصیرت دانش

آموزی و کودک و نوجوان در رشته های مختلف و با محوریت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و تاثیر این محدث بزرگوار در تاریخ 150

سال اخیر ایران برگزار می شود.

براساس این گزارش ، نخستین جشنواره فرهنگی هنری حضرت عبدالعظیم(ع)، 26 بهمن‌ماه در تالار شیخ صدوق این آستان نورانی برگزار و از چندین اثر مرتبط با سیره و شخصیت این عالم بزرگوار از جمله نرم افزار فرد و جامعه متعالی در کلام امام رضا(ع)، نرم افزار سال شمار وقایع حیات حضرت عبدالعظیم(ع)، نقاشی پرده خوانی در خصوص ۸ مقطع زندگی حضرت عبدالعظیم(ع) و کتاب جرعه‌های ناب گزیده از سیره و احادیت حضرت عبدالعظیم(ع) رونمایی شد.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه این رویداد بزرگ  فرهنگی هنری  سه شنبه اول اسفند ماه در تالار شیخ صدوق واقع درضلع جنوبی  آستان حضرت عبدالعظیم  (ع)از ساعت 15 الی 17برگزار خواهد شد.
 


خبر | پنج‌شنبه 26 بهمن 1391 ساعت 22:36

تازه ها
درگذشت مجری تلویزیون در سانحه رانندگی
آنچه جرم گوش درباره سلامت شما می‌گوید
جزئیات حقوق کارکنان در سال 97/ افزایش 5 درصدی حقوق
تصاویر کمتر دیده شده ازحضور رهبر انقلاب در جبهه‌های حق علیه باطل
شگفت انگیزترین شیوه درمانی برای آنها که از آمپول می‌ترسند
واکنش کاربران به باخت سنگین پرسپولیس مقابل الهلال +تصاویر
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا/اولویت واکسیناسیون با چه کسانی است؟
ویدیویی دیدنی از نحوه تولید عسل تقلبی در کشور
10 پیشنهاد به پدر و مادرهایی که فرزند دانش آموز دارند
قمه‌زنی در ماه محرم و روز عاشورا چه حکمی دارد؟
واژگونی اتوبوس گردشگران اصفهانی در گردنه حیران + تصاویر
کارهای ممنوع پس از غذا!
سهراب مرادی رکورد شکست و طلا گرفت
۴ کار مهمی که افراد موفق در ۱۵ دقیقه پایانی روز کاری شان انجام میدهند
نحوه رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی/شرایط سختگیرانه برای بلامحل‌ها
جشن و پایکوبی سعودی‌ها همزمان با آغاز ماه محرم! + فیلم
اسامی ۲۵ بازیگر زن برتر قرن ۲۱/ لیلا حاتمی در فهرست قرار گرفت
متن رأی محرومیت و جریمه پرسپولیس و طارمی+ عکس
این گیاه دارویی سرطان را نابود می‌کند
جزئیات مواد غذایی مجاز و غیر مجاز در مدارس
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
  • نظر دهی