فراخوانی ...
گروه : خبر
ویژه برنامه های سالروز حماسه 9دی در مراکز وواحدهای فارس

ویژه برنامه های سالروز حماسه 9دی در مراکز وواحدهای فارستوزیع ویژه نامه/تجدید بیعت با آرمانهای امام و ولایت/همایش 9 دی ماه/بیانیه بسیج اساتید/بیعت مجدد/

توزیع ویژه نامه حماسه بزرگ 9 دی در دانشگاه پیام نور شیراز

ویژه نامه حماسه بزرگ 9 دی در بین کارکنان دانشگاه پیام نور شیراز توزیع شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، همزمان با فرا رسیدن سالروز حماسه بزرگ و تاریخی مردم ایران اسلامی در 9 دیماه 88، ویژه نامه حماسه 9 دی در بین کارکنان این دانشگاه توزیع شد.

در این ویژه نامه مطالبی در خصوص معنای فتنه ، ماهیت فتنه ، خاصیت فتنه و همچنین بیانات مقام معظم رهبری در جمع  اعضاء ستاد بزرگداشت حماسه بزرگ 9 دی قرار گرفته است.

 

تجدید بیعت با آرمانهای امام و ولایت در دانشگاه پیام نور شیراز

مراسم پیاده روی اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت حماسه 9 دی،برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، به مناسبت سالروز گرامیداشت حماسه بزرگ 9 دی و روز بصیرت و میثاق امت با  ولایت ، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور شیراز ، با پیاده روی در سطح دانشگاه یکبار دیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی،امام و ولایت تجدید بیعت کردند .

در این پیاده روی ، بروشور مربوط به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  در رابطه با حماسه 9 دی ، توزیع شد و در پایان حجت السلام و المسلمین  دکتر مکارم معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز طی سخنانی با اشاره به گرامیداشت حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ، این روز بزرگ را روز اقتدار و سربلندی مردم دانست که  ریشه در اعتقادات اسلامی و بصیرت آنان دارد.

شایان ذکر است در پایان مراسم قرعه کشی بین کارکنان انجام شد و به رسم یادبود این حماسه بزرگ  ، هدایایی به کارکنان اهداء شد.

 

شرکت دانشگاهیان پیام نورآباده طشک در مراسم 9 دی

دانشگاهیان پیام نور آباده طشک در مراسم راهپیمایی به مناسبت 9 دی شرکت نمودند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، به مناسبت سالروز حماسه 9 دی ، مراسم راهپیمایی برگزار شد . این مراسم که بعد از نماز جمعه برگزار شد و با حضور گسترده آحاد مردمی همراه بود ، اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده طشک  نیز با تجمع خود ، ضمن نشان دادن اعتقاد قلبی و التزام عملی خود به نظام ، انقلاب و ولایت مطلقه فقیه، تاکید نمودند که در راه دفاع از ارزش های اسلامی و دینی خود تا پای جان ایستاده اند .

 

همایش 9 دی ماه دردانشگاه پیام نورارسنجان

همایش 9 دی ماه دردانشگاه پیام نورارسنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، این همایش که با همکاری دانشگاه پیام نور ، آزاد و همچنین بسیج دانشجویی و اساتید برگزارگردید. که با حضور مسئولین ، اساتید ،روحانیون ازجمله حجت اسلام و المسلمین احمدی  امام جمعه شهرستان، دانشگاهیان و روسای ادارات و نهادها  همراه بود. سرهنگ محمدی معاون سیاسی سپاه فجرفارس اظهار داشت: 9دی ماه برگ زرینی دیگری از حماسه ملت ایران اسلامی را ورق زدو دشمنان اسلام و انقلاب به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد داشتند آزادی، استقلال و امنیت ملت ایران را سلب کنند که با درایت وهوشیاری مردم ناکام ماندند.

 

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور مرکز لامردبه مناسبت سالروز حماسه 9دی

ربنا لا تجعلنا فتنه للذین کفرو اواغفرلنا ربنا انک انت العزیزالحکیم

(پروردگارا ، ما را مایه ی آزمون کافران قرار مده ، پروردگارا ، ما را ببخشای که تویی مقتدر وکارهایت همه استوار وحکیمانه است ).

روزهای سال به طور طبیعی وبه خودی خود همه مثل همند ، این انسانها هستند ،  این اراده ها ومجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر بر می کشد وآن را مشخص می کند ، متمایز می کند ، متفاوت می کند ومثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد . روز عاشورا – دهم محرم – فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد ، این حسین بن علی ( علیه السلام) است که به این روز جان می دهد ، معنا می دهد او را تا عرش بالا می برد . این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (علیه السلام) است که به این روز ، این خطورت واهمیت را می بخشد . روز نوزدهم دی هم همین جور است . روز نهم دی امسال هم از همین قبیل است . نهم دی با دهم دی فرقی ندارد . این مردمند که ناگهان با یک حرکت – که آن حرکت برخاسته از همان عواملی است که نوزدهم دی قم را تشکیل داد . یعنی برخاسته از بصیرت است ، از دشمن شناسی است  ، از وقت شناسی است، از عمر حضور در عرصه مجاهدانه است – روز نهم دی را هم متمایز می کنند ، مطمئن باشید که روز نهم دی امسال هم در تاریخ ماند . این هم یک روز متمایزی شد(مقام معظم رهبری)

نهم دیماه 1388 روز اتحاد ، همدلی ، بصیرت ، وقت شناسی ودشمن شناسی ، روزی که خروش ملت مسلمان ایران برای دفاع از کیان نظام، اسلام ، قرآن وولایت یکبار دیگر به صحنه آمد تا برگ زرین دیگری در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران رقم زند .

مردم ولایتمدار وبصیر ایران اسلامی با حضور هوشمندانه و بی نظیر خود یکی از بزرگ ترین وبا شکوه ترین والبته مهم ترین اجتماع وراهپیمایی سراسر ی تاریخ ایران اسلامی را رقم زدند وبا حضور خود درصحنه ضمن دفاع از انقلاب وولایت ، بصیرت وولایت مداریشان را به رخ جهانیان کشید.

اینک جامعه دانشگاهی به ویژه اساتید ودانشجویان با آگاهی وبصیرت ضمن تجربه میثاق با مولی ومقتدای خود ولی امر مسلمین جهان اعلام می نماییم لحظه ای از آرمانهای انقلاب  شکوهمند اسلامی دست برنداشته ودر امواج سهمگین وپرتلاطم دنیای معاصر از سکاندار وناخدای کشتی انقلاب ونظام اسلامی اطاعت محض نموده وهمگام وهمدل با امت عاشورایی ایران اسلامی اجازه عرض اندام به فتنه گران ونامحرمان نخواهیم داد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور نودان : حماسه 9 دی ماه میثاقی دوباره با ولایت و رهبری بود

سرپرست دانشگاه پیام نور نودان گفت: حماسه 9 دی ماه میثاقی دوباره با ولایت و رهبری و پایانی بر ترفندها و تزویرهای دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، بیژن نهایی افزود : یادآوری یوم‌الله 9 دی برای ایجاد روحیه مقاومت، صبر و شکیبایی در بین مردم لازم است، چرا که موجب می‌شود توطئه و نقشه‌های دشمنان شناسایی شود.

وی اظهارداشت: حضور با شکوه و حماسی ملت فهیم و بابصیرت در 9 دی با افشای ماهیت طراحان فتنه، آنها را از دست یابی به اهداف شوم خود بازداشت و اینک پس از سه سال از آن حماسه ماندگار و پر تلالو و در سالگشت آن واقعه بی نظیر که بدون تردید تجلی اتحاد، همبستگی و حمایت همه جانبه ی ملت ایران از مردم سالاری دینی بود. 

نهایی تصریح کرد: اما خواست و اراده الهی، مدیریت و هدایت حکیمانه و مدبرانه حضرت آیت ا... خامنه ای ، حضور حماسی و عاشورایی و تحسین برانگیز مردم ولایتمدار در پاسداری از نظام اسلامی، علیرغم بی بصیرتی عده ای از خواص در این برهه  تاریخی، زمینه های دست یابی فتنه انگیزان به اهدافشان فراهم نشد و چهره دروغین آنها آشکار و بر ملا گشت.

 

بیعت مجدد دانشگاهیان پیام نور آباده با مقام عظمای ولایت در راهپیمایی 9 دی

همزمان با روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور آباده در راهپیمایی با شکوه 9 دی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، دانشگاهیان هم گام با سایر محبین اهل بیت (ع) از میدان

ولی عصر(عج) تا مسجد جامع راهپیمایی کرده و باشعارهای مرگ بر امریکا و اسرائیل و ... توطئه فتنه گران در روز شش دی ماه هشتاد و هشت را محکوم نموده و با قرائت بیانیه ، با مقام معظم رهبری تجدید میثاق نمودند.

 

حضور دانشگاهیان دانشگاه پیام نور زاهدشهر در نمازجمعه

به مناسبت 9 دی ماه اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور زاهدشهر در نماز جمعه حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، دانشگاهیان دانشگاه پیام نور زاهدشهر به مناسبت یوم الله نهم دی ماه در نماز جمعه که به امامت حجت الاسلام والمسلمین مهدی زاده اقامه شد شرکت کردند.

مهدی زاده پس از سفارش نمازگزاران به تقوای الهی، در ادامه بحث آدینه های گذشته صفات متقین را از دیدگاه مولای متقیان حضرت علی (ع) برشمرد.

خطیب نماز جمعه زاهدشهر در خطبه دوم  بیان نمود: حضور میلیونی مردم در تظاهرات نهم دی ماه 1388 که در طول این سه دهه ی تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر بود ، بصیرت، هوشیاری، ولایت مداری و به هنگام بودن ملت مسلمان ایران را به خوبی نشان داد.

مهدی زاده در ادامه افزود: حماسه یوم الله 9 دی باید مورد توجه قرار گیرد، چون این حماسه قطعا آثار و برکات گوناگون و فراوانی برای کشور و نظام اسلامی ایران داشته و خواهد داشت. همچنین از جمله آثار می توان افزایش اقتدار ، استحکام نظام و انقلاب ، کنار رفتن نقاب ها ، آشکار شدن دشمنی گسترده ی غرب با نظام و پیوند فتنه با خارج را برشمرد.

امام جمعه زاهدشهر در بیان حماسه عظیم 9 دی اظهارداشت : 9 دی روز نمایش بیداری مردم و به معنای واقعی کلمه، "حمایت از ولی فقیه " بود که باعث یأس و ناامیدی کفار و منافقین شد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد : مردم برای حفظ نظام حماسه 9 دی را آفریدند

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد گفت : مردم برای حفظ نظام حماسه 9 دی را آفریدند و نشان دادند که اگر کسی مقابل اسلام بایستد تا پای جان با او برخورد کرده و ایستادگی می کنند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، محمد معین صفاری رئیس این مرکز دانشگاهی در جمع کارکنان اظهار داشت : حماسه 9 دی 88 منحصر به فرد و جریان خاص نبود بلکه به برکت محرم و عاشورای امام حسین (ع) شکل گرفت .

وی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب 9 دی را روز بصیرت ، دشمن شناسی و حضور به موقع در عرصه مجاهدت نامیدند افزود : مردم برای حفظ نظام این حماسه را آفریدند و نشان دادند که اگر کسی مقابل اسلام بایستد تا پای جان با او برخورد کرده و ایستادگی می کنند .

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد با بیان اینکه حماسه عاشورایی باید به عنوان الگو و درس برای ما باشد گفت : ما باید از این حماسه درس بگیریم و از خدا بخواهیم که از تمام امتحان های الهی سربلند و روسفید درآییم . وی با اشاره به سخن امام علی (ع) در مورد آفت دوری از دین ابراز داشت : امیرالمومنین (ع) هواپرستی  و آرزوهای بسیار را عامل دوری از دین دانستند و باید به جایی برسیم که اراده مان در اراده الهی فانی شده و این مهم بالاترین رتبه ای است که انسان می تواند به آن دست پیدا کند . 

صفاری با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به نقطه اوج تعالی رسیده است خاطرنشان کرد : وحدت ، اتحاد یکدلی و یکپارچگی زمینه موفقیت ما در برابرابرقدرت ها ی جهان است .

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز فیروزآباد بیان داشت : ملت ما ملتی نیست که خواص جاه طلب وعوامی بی بصیرت بخواهند ارزش های آن را مورد هجمه قرار داده و خدشه ای به آن وارد کنند .

 

شرکت دانشجویان دانشگاه پیام نور نی ریز در همایش بصیرت و معرفت افزایی

دانشجویان این واحد در همایش بصیرت و معرفت افزایی  که به مناسبت  9 دی ماه برگزار شد شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، این همایش که با مشارکت بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان و در سالن آمفی تئاتر شهید احمدی روشن دانشگاه آزاد نی ریز برپا شده بود سید فرج اله سیاحی  با بیان اینکه نهم دی  ماه تجلی بصیرت یعنی نقطه تقابل حق و باطل است گفت: نهم دی ماه حادثه کوچکی نیست بلکه حرکت عظیم و ماندگار مردمی شبیه حرکت بزرگ ملت ایران در روز های اول انقلاب است و بنابراین همه باید تلاش کنند تا در سالگرد این حماسه حرف اصلی ملت ایران  یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود.وی در ادامه اظهار داشت: در قضایای 9 دی عاشورا به کمک ملت ایران آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد که در تاریخ عمر نظام جمهوری اسلامی ایران یک نقطه عطف است.

 

گرامیداشت روز بصیرت و میثاق امت با امامت در دانشگاه پیام نور کوار

به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با امامت رئیس،کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور کوار با امام جمعه دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، به مناسبت روز 9 دیماه روز بصیرت و میثاق امت با امامت رئیس،کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور کوار با امام جمعه  شهرستان دیدار کردند. در ابتدای این دیدار آقای جعفری رئیس دانشگاه گفت: چالش هایی در خصوص عدم بصیرت در حوزه و دانشگاه وجود داشت که زمینه سوء استفاده دشمن را فراهم می ساخت که با توجه به بیانات هبری در زمینه لزوم داشتن بصیرت در مسیر درستی قرار گرفت. در ادامه دیدار، حجه الاسلام آقایی ضمن خوشامد گویی افزود: سد بزرگی که بین روحانیت و دانشگاه تا قبل از انقلاب بود به برکت ایثار و جان فشانی افرادی همچون شهید مفتح  شکسته شد. امام جمعه شهرستان کوار با اشاره به همراهی و همدلی خوبی که در دانشگاه پیام نور کوار وجود دارد اظهار داشت: برای تقویت وضعیت فرهنگی شهرستان نیاز به همکاری دانشجویان و روحانیت می باشد. در پایان دیدار نیز حاضرین به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و امام جمعه شهرستان به سئوالات اساتید و دانشجویان پاسخ داد. همچنین نصب بنر و توزیع نشریه بصیرت از نگاه مقام معظم رهبری در بین دانشجویان و اساتید و کارکنان  از دیگر اقدامات امور فرهنگی دانشگاه می‏باشد.

 

بیانیه دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت یوم الله 9 دی

دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت یوم الله 9 دی بیانیه ای در این خصوص صادر کرد

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، متن این بیانیه بدین شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِلَّذِینَ کَفَرُوا وَاغْفِرْ لَنَا رَبَّنَا ۖ إِنَّکَ أَنْتَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ

پروردگارا ما را مایه آزمون کافران قرار مده ،ما را ببخشای که تویی مقتدر وشکست ناپذیر و تویی که کارهایت همه استوار و حکیمانه است(سوره ممتحنه _آیه5).

علمدار قافله عشق و بصیرت ،امام خامنه ای(مد ظله العالی): 9 دی ، روز تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است  .

تاریخ انقلاب اسلامی مملو از نقاط عطفی است که همواره در اذهان ملت ولایت مدار ایران اسلامی نقش بسته است، انقلابی که ثمره خون شهیدان و محبوب ترین بندگان خداست،از رشادتهای جوانان این مرز و بوم در 8 سال دفاع مقدس گرفته ،تا پیشرفتهای هسته ای و نانو، همه و همه نمونه هایی از همدلی، تلاش، بصیرت و ولایت مداری مردمی می باشد ، که حماسه نهم دی 88 را به تصویر کشید و منشا حرکتی دوباره در حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی را متجلی ساخت.

9 دی ، به همه دشمنان ، مزدوران و فتنه گران نشان داد که حضور بصیر و آگاه  ملت ایران اسلامی، که دارای هویت اسلامی و نهضت حسینی می باشند، مقطعی و لحظه ای نیست و برخاسته از عمق اعتقادات ملت است که در شرایط غبار آلود فتنه ، و توطئه های دشمنان ، در راه حفظ آرمانهای نظام مقدس اسلامی و دفاع از حریم ولایت و رهبری، همواره در صحنه حاضرند و با تمام وجود و از عمق جان از آن دفاع می کنند.

جشن ولایتمداری مردم  هوشیار و مقاوم  ایران اسلامی در حماسه 9 دی ، تصاویری ناب و جلوه های باشکوهی از بیداری، ولایتمداری، تعهد و اقتدار ملتی را به نمایش گذاشت که پی به نقشه ها و ترفندهای  شوم معاندان و مغرضان نظام برده بود و این بصیرت در آنان شکل گرفته بود که سخنان و حرکت مرموزانه فتنه گران ، ریشه در حلقه دشمنان نظام و منافقین کوردل دارد.

حماسه با بصیرت مردم در نهم دی 88 در مسیرصراط مستقیم و عمل به وصایای امام بزرگوارمان(ره) در پشتیبانی از ولایت فقیه و حفظ آرمانهای  الهی انقلاب اسلامی و با رهبری مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی شکل گرفت و طومار تمام فتنه گران را در هم پیچید.

دانشگاه پیام نور شیراز ضمن گرامیداشت یوم الله 9 دی  و تقدیر و تشکر از حضور پرشور ، حماسی و با بصیرت مردم ،  یکبار دیگر بر حمایت همه جانبه از آرمانهای الهی انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی ) تاکید کرد.

 

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه پیام نور استهبان به مناسبت حماسه نهم دیماه روز تجلی بصیرت

آن عهد که در روز ازل می بستیم / با لطف خدا ز دام شیطان رستیم

روز نه دی دوباره ثابت کردیم / در صحنه همیشه با ولایت هستیم

انقلاب اسلامی ایران  از آنجایی که جلوی چپاول‌های استکبار خصوصا آمریکا را در ایران گرفت و مکتب‌های پوشالی شرق و غرب را چون عصای موسی بلعیدومردم ایران اسلامی باحضور بابصیرت خود درصحنه های مختلف آنان راناکام گذاشتند ازاین رو مستکبرین حس شکست و تحقیر خود را به انحاء مختلف تبدیل به انتقام کردند، لذا از روز اول انقلاب یک روز هم دشمن دست از توطئه و تحریک عوامل داخلی و به کارگیری انسان‌های ضعیف‌النفس و ریاست‌طلب داخلی برنداشت .

بعد از غروب خورشید و طلوع ماه فتنه ها شدیدتر شد ، امام خامنه ای با کوثر بودن خود تمام معاندین نظام اسلامی را ابتر می کرد. دشمنان قسم خورده این انقلاب برای ضربه زدن به  نظام دنبال بهانه ای بودند ،انتخابات شد ،ابتدا تحریم انتخابات را سرمشق حرکت خود قرار دادند.اما با بیداری ملت ایران مواجه شدند با تبلیغات شدید شروع به فتنه گری کردند ،ضربات سختی را بر پیکره نظام وارد کردند با ادعاهای واهم و دروغ پراکنی های خود هجمه سنگینی را نسبت به ولایت فقیه و نظام مقدس اسلامی ایران  بوجود آوردند. مردم با بصیرت،کاسه صبرشان لبریز شد .وقتی تاثیر مکر و حیله های دشمنان در تعدادی از خواص را لمس کردند،خود وارد صحنه شدند و در 9دیماه88نمونه ای از بصیرت یاران حسین زمان را به رخ جهانیان کشاندند و تمایز مردم ایران  با مردم کوفه را نشان دادند.در آن روز شش ماهه ها با هشتاد ساله ها در اقیانوس ولایت  حماسه ای آفریدند که کاخهای ستم در تمامی عالم بر خود لرزید . روزیکه مردم با خاکسپاری اصلاحات ظاهری و دولت اصلاحات ،اصلاحات واقعی و حرکت عزت خواهی بر مبنای بصیرت در اطاعت از ولایت را به نمایش گذاشتند. نهم دیماه 88، حادثه کوچکی نبود بلکه روز تجلی بصیرت بود ، روز ایمان وشجاعت بود، روز تبعیت محض از ولایت فقیه وامامت امت یعنی حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله العالی)، واز جهتی خاص روز برائت محض از اصحاب مزدور فتنه ومعاند وضد انقلاب بود، روزی که انقلاب را در صراط مستقیمش تثبیت کردوبه فرموده رهبر انقلاب اسلامی این روز « حجت را برهمه تمام کرد» .

مادانشگاهیان دانشگاه پیام نوراستان فارس، میثاقی نو از دل و جان با مقتدایمان میبندیم و با گرامیداشت حماسه عظیم وتاریخی 9 دیماه روز تجلی بصیرت ،در راه تحصیل و پیاده کردن آرمان های بلند انقلاب جهادگونه عمل خواهیم نمود. (چه شورانگیز و دشمن شکن بود حماسه راهیان جاده نور و بصیرت)

 

بیانیه دانشگاه پیام نور نودان به مناسبت سالروز حماسه 9 دی

آسمان پرستاره این مرز و بوم همواره محل تلالو ستارگان درخشانی بوده ‌که هر یک حکایت بلندی از بصیرت، دانایی، رشادت و سرافرازی را تا بلندای گیتی به تصویر می‌کشند.

9 دی ماه خود منظومه بلند دلدادگی عاشقان ولایت را نجوا می‌کند در هنگامه‌ای که کوردلان و خفاشان از ورای مرزها نقشه‌های شومی را در ذهن پلیدشان‌‌ می‌پرورانیدند، مردان و زنان سر‌افراز این دیار با اعتماد مبتنی بر موازین اسلامی و با تمسک به حبل متین ولایت زنگارهای کینه و عداوت دشمنان را زدودند و با حضور الهی حماسه‌ساز شدند.

در سالروز آن واقعه عظیم بار دیگر همان حکایت حضور را تکرار کرده و با طعم شیرین عشق به آرمان‌های خمینی کبیر (ره) و جرعه نوشی از نهر زلال ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ‌جانی دیگر در کالبد جهانیان تشنه واقعیت و دوستداران نظام دمیدند.

9 دی نشان داد که خداوند پشتوانه این ملت مومن است و مکر دشمنان در سایه ایمان این ملت کارساز نخواهد بود که: «و مکروا و مکروا الله و الله خیر الماکرین»

دانشگاه پیام نور واحد نودان ضمن پاسداشت این روز بزرگ اعلام میدارد همچنان و تا ابد بر پیمان قاطع خویش در پیروی از ولایت مطلقه فقیه و نظام مقدس اسلامی استوار ایستاده است و تمام اهتمام خویش را در تربیت نسلی مومن، متخصص و متعهد برای این نظام به کار خواهد بست.


بیانیه کارکنان و دانشجویان پیام نور صفاشهر در حمایت از حماسه جاویدان 9 دی ماه روز ملی بصیرت

یوم‌الله 9 دی ماه سال 88 روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است. روز جاذبه است نه دافعه روز تولی و تبری است. بدون شک این روز بزرگ نقطه‌ عطفی است که عظمت ملت ایران را بیش از پیش در نگاه جهانیان برجسته‌تر می‌نمایاند.ما دانشجویان پیام نور صفاشهر، بصیرت الهی ملت مسلمان ایران را غرور آفرین و بزرگداشت یوم‌الله 9 دی را از تکالیف شرعی می دانیم و عبور عده‌ای  که از خطوط قرمز نظام گذشتند و به ملت و رهبری مظلوم انقلاب بی‌مهری کردند را محکوم می کنیم و عمل کسانی که با مکر و حیله ی شیاطین بزرگ هم نوا شده و با دشمنان قسم خورده نظام همصدا شدند را هرگز نمی پسندیم و بازی علیه امنیت و مصالح ملی از سوی هرکسی باشد را محکوم می کنیم. بازگشتن به آغوش ملت تنها فرصتی برای اغفال شدگان است تا شاید مورد عفو الهی نیز قرار گیرند. در این فتنه ولایت فقیه و هویت انقلاب، هدف اصلی دشمنان بود و سایر ادعاها بهانه بود. این دسیسه بزرگ نشان داد که  موضوع جنگ نرم دشمن علیه نظام جدی است. با وجود هشدارهای مقام معظم رهبری، عده‌ای با جنگ نرم دشمن همراهی کردند و ساکت ماندند و این نیز قصوری بود که مردم آن را فراموش نخواهند کرد و به همین دلیل ما دانشجویان در بزگداشت 9 دی تبری خود را از آنان اعلام می کنیم و غلبه راستی بر دروغ و تزویر را از برکات رهبری مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب و توجهات حضرت ولی عصر(عج) می دانیم. و یادآور می شویم که حضور دانشجویان در کنار سایر اقشار ضربه ای بر پیکر دشمنان وارد کرد و ثابت کرد که درجای جای صحنه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و .... حضور دارند .روز 9 دی روز بصیرت، وحدت و هم سویی و هم صدایی ملت ولایت مدار با رهبر معظم انقلاب  و جهان اسلام است .

دانشجویان این دانشگاه با تأسی به ملت بزرگ ایران در صیانت از جایگاه ولایت فقیه، با بهره‌گیری از پیام مردم آگاه و بصیر ایران در روز 9 دی اعلام می‌دارند که این مسیر یک مسیر الهی است و ما در پیمودن آن لحظه‌ای تردید نداریم.

 

بیانیه اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد لارستان  درخصوص حماسه ی9 دی

"ملت ایران در 9 دی سال 88 با نمایش هوشیاری، شجاعت و عمل به هنگام به منویات امام خامنه ای  (مد ظله العالی) از آزمون بزرگ بصیرت سر بلند بیرون آمد ."

تاریخِ شکوهمند جمهوری اسلامی ایران، مملو از نقاط عطفی است که در اوراق زرینِ صحیفه مقاومت و ایثار با قلم سرخ شهادت نگاشته شده است. پیروزی انقلاب، حماسه هشت سال دفاع مقدس و یوم‌الله 13 آبان از نمونه‌های بارز آن در طول انقلاب اسلامی است. در این برهه هرچند که کشتی انقلاب در مسیر رشد و شکوفایی خود با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بوده است اما بیداری و آگاهی مردم، دشمنان و مغرضان را در رسیدن به مقاصد شوم خود همواره ناکام گذاشته است؛ فتنه پس از انتخابات سال 88 توسط عده‌ای خودفروخته و حماسه ی 9 دی شیرمردان عرصه بصیرت از آن نمونه است.

آری 9 دی‌ماه سال 88، روز تجلی خروش ملتی عاشورایی بود؛ روز صف‌آرایی و مصاف مردم شریف و ولایی ایران اسلامی با فتنه‌گرانی که قصد داشتند تا با فتنه‌گری در مقابل انقلاب و ارزش‌های والای آن ایستادگی کنند اما شور و شعور مردم انقلابی در یوم الله 9 دی نشان داد که آنها به حق، مصداق آیه شریفه «ان الذین قالوا ربنا الله ثم الستقموا تتنزل‌ علیهم الملئکة الّا تخافوا و لاتحزنوا و ابشروا بالجنة التی بهم توعدون» هستند. مردم بصیر و خداشناس ایران اسلامی ثابت کردندکه چونان سدی مستحکم در مقابل اندک چکامه¬های مرداب متعفنِ نفاق ایستاده‌اند و در پاسداشت عاشورا و عاشوراییان در زیر پرچم ولایت، آماده جانبازی و فداکاری هستند.

حماسه 9 دی، حماسه دشمن‌شناسی و بصیرت است، حماسه مقابله با کیدها و شرارت‌ها، حماسه‌ای مانا که بر برگه‌های زرین انقلاب و بر تارک زمان حک شد و عزت و افتخار را برای ولایت‌مداران و خفت و خواری را برای فتنه انگیزانی به ارمغان آورد که می¬خواستند با حمایت و پشتیبانی همه جانبه معاندان نظام و برخی دول مغرض غربی، به خیال خام خودشان، گزندی به شاکله نظامی برسانند.

از اینرو ، ما دانشگاهیان و طلایه داران میدان نبرد نرم در سالگرد این روز ماندگار و جاودان ، بار دیگر بیعت خود را با پیرو مرادمان تجدید کرده و همگان را به وحدت حول محور ولایت مطلقه فقیه دعوت می کنیم و اعلام  می داریم:

همانگونه که در سال 42 برای مبارزه با استکبار خون دادیم، در دوران پیروزی انقلاب در کنار سایر اقشار مردم با رهبری امام (ره) در به ثمر رسیدن انقلاب سهیم شدیم، در گامی دیگر لانه جاسوسی را تسخیر کردیم و در 9دی همراه به مردم بصیر ایران اسلامی از آرمان ها دفاع کردیم، امروز نیز تا آخرین قطره خون بر سر میثاقمان استوار خواهیم بود.

 

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور مرکز لامردبه مناسبت سالروز حماسه 9دی

ربنا لا تجعلنا فتنه للذین کفرو اواغفرلنا ربنا انک انت العزیزالحکیم

(پروردگارا ، ما را مایه ی آزمون کافران قرار مده ، پروردگارا ، ما را ببخشای که تویی مقتدر وکارهایت همه استوار وحکیمانه است ).

روزهای سال به طور طبیعی وبه خودی خود همه مثل همند ، این انسانها هستند ،  این اراده ها ومجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر بر می کشد وآن را مشخص می کند ، متمایز می کند ، متفاوت می کند ومثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد . روز عاشورا – دهم محرم – فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد ، این حسین بن علی ( علیه السلام) است که به این روز جان می دهد ، معنا می دهد او را تا عرش بالا می برد . این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (علیه السلام) است که به این روز ، این خطورت واهمیت را می بخشد . روز نوزدهم دی هم همین جور است . روز نهم دی امسال هم از همین قبیل است . نهم دی با دهم دی فرقی ندارد . این مردمند که ناگهان با یک حرکت – که آن حرکت برخاسته از همان عواملی است که نوزدهم دی قم را تشکیل داد . یعنی برخاسته از بصیرت است ، از دشمن شناسی است  ، از وقت شناسی است، از عمر حضور در عرصه مجاهدانه است – روز نهم دی را هم متمایز می کنند ، مطمئن باشید که روز نهم دی امسال هم در تاریخ ماند . این هم یک روز متمایزی شد(مقام معظم رهبری)

نهم دیماه 1388 روز اتحاد ، همدلی ، بصیرت ، وقت شناسی ودشمن شناسی ، روزی که خروش ملت مسلمان ایران برای دفاع از کیان نظام، اسلام ، قرآن وولایت یکبار دیگر به صحنه آمد تا برگ زرین دیگری در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران رقم زند .

مردم ولایتمدار وبصیر ایران اسلامی با حضور هوشمندانه و بی نظیر خود یکی از بزرگ ترین وبا شکوه ترین والبته مهم ترین اجتماع وراهپیمایی سراسر ی تاریخ ایران اسلامی را رقم زدند وبا حضور خود درصحنه ضمن دفاع از انقلاب وولایت ، بصیرت وولایت مداریشان را به رخ جهانیان کشید.

اینک جامعه دانشگاهی به ویژه اساتید ودانشجویان با آگاهی وبصیرت ضمن تجربه میثاق با مولی ومقتدای خود ولی امر مسلمین جهان اعلام می نماییم لحظه ای از آرمانهای انقلاب  شکوهمند اسلامی دست برنداشته ودر امواج سهمگین وپرتلاطم دنیای معاصر از سکاندار وناخدای کشتی انقلاب ونظام اسلامی اطاعت محض نموده وهمگام وهمدل با امت عاشورایی ایران اسلامی اجازه عرض اندام به فتنه گران ونامحرمان نخواهیم داد.

شرکت کارکنان دانشگاه پیام نور بوانات در نشست بصیرتی 9 دی

کارکنان دانشگاه پیام نور بوانات در نشست بصیرتی 9 دی شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بوانات نشست بصیرتی به مناسبت 9 دی در مصلای شهرستان بوانات برگزار شد که در این نشست ، امام جمعه شهرستان بوانات ضمن بزرگداشت روز نهم دی به بررسی عواملی که منجر به راهپیمایی عظیم نهم دی 88 شد پرداخت.

حجه الاسلام زارع در بخشی از سخنان خود تاکید کرد یکی از دلایل حوادث روز عاشورای سال 88 این بود که خواص در مورد هشدار فتنه احساس تکلیف نکردند و در روز عاشورا شد آنچه نباید می شد بنابراین حضور همه ما خصوصا کارمندان و فرهنگیان که به نوعی الگوی دیگران به شمار می روند در این گونه مراسم ها ضروری است و همین مورد ، لزوم شرکت در چنین مراسم هایی را بر همه ما آشکار می کند . قابل ذکر است این نشست بصیرتی با حضور کارکنان اداری شهرستان برگزار شده بود و بسیج کارمندان ادارات شهرستان بوانات مسئول برگزاری آن بود.

شرکت کارکنان دانشگاه پیام نور بوانات در راهپیمایی 9 دی

بنابرگزارش دیگری کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بوانات در راهپیمایی نهم دی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، روز نهم دی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر راهپیمایی مردمی در سطح شهر بوانات به مناسبت یوم الله نهم دی برگزار شد که کارمندان و دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بوانات نیز در این راهپیمایی به طور گسترده حضور داشتند

 همایش بزرگداشت حماسه 9 دی در دانشگاه پیام نور  اوز

همایش بزرگداشت حماسه ی نهم دی ماه و بررسی علل فتنه ی 88 در دانشگاه پیام نور مرکز اوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، در این همایش که مسؤولین مختلف از شهرستان لارستان و بخش اوز حضور داشتند حجه الاسلام و المسلمین دکتر نوربخش امام جمعه شهر لار به عنوان سخنران ویژه مراسم به بررسی عوامل فتنه 88 پرداخت.

وی گفت: روز نهم دی ماه روز پیوستگی ملت ایران با مقام عظمای ولایت و تجدید بیعت مردم با رهبری است. دکتر نوربخش با اشاره به اهمیت 9 دی و پاسخ محکم مردم مسلمان ایران به فتنه گران گفت: قرآن می فرماید: انما المؤمنون اخوه.

بر این اساس مسلمانان در هر نقطه از ممالک اسلامی باید مراقب تفرقه افکنی دشمنان باشند. زیرا دشمن به هیچ وجه دلسوز هیچ مذهبی از مذاهب اسلامی و نیز پیروان آنها نیست بلکه خواست آنها کسب منافع بیشتر در تمامی سرزمین هاست هرچند به قیمت ذلت مردمان تمام شود. وی ادامه داد: اینک حبل المتین الهی تمسک به ولایت مطلقه فقیه است و مردم ایران به درستی آن را تشخیص داده و به آن تمسک جسته اند.

 برگزاری همایش روز بصیرت میثاق با ولایت در دانشگاه پیام نور جهرم

وقایع قبل و بعد از انتخابات سال 88 در دانشگاه پیام نور جهرم مرور شد .

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، وقایع تاریخی قبل و بعد از انتخابات سال 88 در این دانشگاه تبیین شد .در این همایش که با حضور کارکنان و سرپرست این دانشگاه برگزار شد ،سردار فردوسی در این همایش  ابتدا به آرایش سیاسی انتخابات دهم ریاست جمهوری (دوم خرداد ،اصولگرا و جریان سوم نوظهور) اشاره نمود و سپس در ادامه عوامل شکل گیری فتنه سال 88 را تشریح نمود .وی گفت:طرح موضوعاتی نظیرتشکیک و تقلب در انتخابات ، رفراندوم، شبهه در مشروعیت دولت و ابطال انتخابات  و تشکیل کمیته صیانت آرا از طرف برخی از گروهها از مصادیق کودتاهای مخملی و قسمتی از پروژه براندازی نرم  بود .وی با اشاره به اینکه چهار دهه از انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و هر دهه مشکلات و بحران های داشته ایم  اظهار داشت  : مشکلات بوجود آمده  از طرف دشمنان نظام در  دهه چهارم از لحاظ  مسائل نظری دارای ویزگی خاص  می باشد که از آن به عنوان جنگ نرم یاد می شود .

سردار فردوسی گفت :مردم ایران با تدبیر و بصیرت خاص که در 9 دی ماه از خود نشان دادند ثابت کردند که  در عرصه جنگ نرم  همانند عرصه های دیگر نیز  پیروز میدان خواهند بود .وی  بصیرت را از نظر مقام معظم رهبری تشخیص به موقع حق از باطل عنوان نمود و گفت :با بررسی حوادث زمان امام حسین (ع) مشخص می شود که حادثه آن روز ناشی از عدم بصیرت در عوام و بعضی از خواص آن روز بود .وی با تقسیم خواص به دو بخش خواص طرفدار حق و خواص طرفدار باطل ذکر نمود :خواص طرفدار باطل بر اساس منافع خود آگاهانه عمل می نمود و مصداق آن عمر سعد بود که با وجود اینکه می دانست حق با امام حسین است ،ولی بخاطر ملک ری طرفدار باطل و یزید گردید و نتوانست از نور هدایت امام حسین (ع) استفاده نماید ،و لجاجت وی  با حق باعث گردید که راه روشن هدایت امام زمان خود را نپذیرد.

وی سپس اشاره نمود : بصیرتی که لازم بود در فتنه سال 88 انجام شود نیز همین مطلب بود، که مردم پیروز این صحنه بودند و بصیرت خود را جلوتر از خواص به نمایش گذاشتند و میثاق امت با ولایت را مجددا اعلام نمودند .وی  با اشاره به ویژگی های  حضرت ابالفضل (ع) نافذ البصیره بودن وی را از جمله مهمترین ویژگی های وی برشمرد و عنوان نمود: همین عنصر بصیرت باعث گردید که با وجود تطمیع دشمن تا لحظه آخر دست از امام حسین (ع) بر ندارد .وی اظهار داشت:  امت و ملت در مقطع کنونی  باید صاحب بصیرت باشد چر اکه دشمن هنوز ناا مید نشده و تلاش دارد  تا آنها  را از ولایت و امام زمان خویش جدا کند ،همانطور که در زمان امام حسین دشمن تا آخرین لحظه تلاش داشت تا حضرت ابوالفضل را از امام حسین جدا کند ،و در این مقطع  از تاریخ نیز افرادی با مطامع دنیوی نیز به دنبال این موضوع هستند .وی گفت : از نظر مقام معظم رهبری 3 عنصر  بصیرت ،اخلاص و وحدت کلمه از ویژگی های یک فرد  بسیجی  می باشد که می خواهد در صحنه دفاع از انقلاب حرکت کند .سردار فردوسی  اظهار داشت :در مسائل 9دی نقش خواص طرفدارحق نقش بسیار مهمی بود که متاسفانه بعضی از اینها به موقع نقش خود را انجام ندادند .و توقع مقام معظم رهبری در این مسئله این بود که خواص به صحنه بیایند و همچون عمار در زمان حضرت علی (ع) مسائل رابرای مردم  شفاف و زلال کنند .

 قابل ذکر است که در بخش پایانی این برنامه سخنان مقام معظم رهبری در مورد بصیرت به صورت پاور پوینت به نمایش در آمد .

 رئیس دانشگاه پیام نور کازرون: حماسه نهم دیماه سال 88، نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی بود

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، اسداله عباسی رئیس دانشگاه در جمع کارکنان اداری ضمن گرامیداشت روز نهم دیماه اظهار داشت: در روز نهم دی سال 88 ملت با بصیرت و همیشه در صحنه ایران در راه تحقق اهداف نظام اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب مقدس خود، با حضور آگاهانه و مقتدرانه خود حماسه ای جاودان و بیاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی خلق نمودند. وی افزود: حماسه نهم دیماه سال 88، نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی بود.

 

بیانیه دانشگاه پیام نور کازرون بمناسبت 9 دیماه

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، به مناسبت فرارسیدن سالروز نهم دی، بیانیه‌ای صادر کرد. 

نهم دیماه 88 نمایش فریاد دین خواهی و ولایت‌مداری و صحنه درخشش هوشمندی و بصیرت ملت ایرانیان در سپهر تاریخ انقلاب اسلامی و آیینه تفاوت‌های مردم ایران با مردم کوفه در فهم راستین حق و حقیقت و رویارویی با فتنه‌هایی از یک جنس بود.انقلاب اسلامی از بدو تولد حوادثی سخت را پشت سر گذارده که گاه کوچکترین آنها برای سرنگونی حکومت های بزرگ کافی می نماید. فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته که در نوع خود بی سابقه بود برای انقلابی که علیرغم تلاش همه قدرتهای استکباری در مقابله با آن عظمت و اقتدارش بیشتر می شود و توانمندی های علمی و اقتصادی اش زنگ خطر را برای سلطه جویان به صدا درآورده است، حادثه ای تلخ و تاسف بار اما در نهایت پرثمر برای انقلاب اسلامی بود. حادثه ای که بار دیگر ملت بزرگ ایران در آن محک خورد و عیار خود را به جهانیان نشان داد.

دشمنان قسم خورده که راههای مختلف را برای به زانو درآوردن انقلاب ایران آزموده اند این بار معرکه ای فراهم کردند که بطور طبیعی حضور بخشی از مردم در آن موانع را از پیش پای آنان برداشته و راه را برای تحقق اهداف شوم آنان هموار می نمود و هیجانات و اختلاف نظرهای انتخاباتی نیز عامل به صحنه نگهداشتن معترضین و وجهه مردمی بخشیدن به آن می گردید.

حمایت سازماندهی شده سیاسی و رسانه ای غرب و سازمانهای جاسوسی آنان و موضعگیریهای صریح و گستاخانه و مداخله جویانه سیاستمداران غربی، همه حکایت از شکل گیری توطئه ای فراگیر و عزم جزم سران کفر برای حضور مجدد در سرزمین آرزوهایشان داشت. دشمن زبون با استفاده از عوامل وابسته از یک سو و عناصر ناآگاه که پیاده نظام جبهه دشمن قرار گرفته بودند از سوی دیگر اساس و مبانی نظام را هدف تهاجمات خود قرار داده بود.
اما در حالی که جریان فتنه مراحل تکامل خود را طی می کرد معاندان نظام که در روز عاشورای حسینی پا را فراتر از حریم نهاده و حرمت ها را شکستند و با احساسات پاک و مقدس مردم سوگوار بازی کردند گام در راهی نهادند که پرچمداران آن یزید و ابن مرجانه و عمر سعد بودند. بدین ترتیب حسینیان درنگ را جایز ندانسته و برای دفاع از نظام و استقلال و تمامیت ارضی و اعتقادات خود بپا خاستند. رهبر بصیر انقلاب که داشتن بصیرت و حفظ مصالح نظام را دستور کار ملت قرار داده بودند در این برهه حجت را تمام کردند و ملت ایران نیز به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل کرده و کاری کردند کارستان.

دانشگاهیان پیام نور کازرون ضمن التزام عملی به اصل مترقی ولایت فقیه و با روحیه استکبار ستیزی از عموم دانشگاهیان و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی می خواهد تا با بصیرت وبینش سیاسی ودینی توطئه های شوم دشمنان را خنثی سازند.

 

انتشار ویژه نامه بصیرت در دانشگاه پیام نور کازرون

ویژه نامه بصیرت بمناسبت روز نهم دیماه در دانشگاه پیام نور کازرون منتشر شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، مردم قدر شناس ایران اسلامی در تحقق منویات مقام معظم رهبری نشان دادند که برای مبارزه در راه عظمت اسلام و ایران از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و سفارش شهدا را به فراموشی نخواهند سپرد.

 

حضور گسترده دانشگاهیان پیام نور کازرون در راهپیمایی 9 دیماه

دانشگاهیان دانشگاه پیام نور کازرون جهت گرامیداشت روز نهم دیماه در راهپیمایی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، رئیس دانشگاه، معاون، اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه همراه و همگام با سایر مردم شهیدپرور کازرون دراین راهپیمایی عظیم حضور یافتند. دانشگاهیان با شرکت در این راهپیمایی بار دیگر با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری میثاق بستند.
در این راهپیمایی شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه و .... از سوی دانشگاهیان سر داده شد.


                                                                                                        

همایش بزرگداشت 9دی در سروستان

همایش بزرگداشت 9 دی  با حضور مسوولین دانشگاه پیام نور، مسوولین شهرستان و اقشار مختلف مردم سروستان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، حجت الاسلام خرسندی، امام جمعه شهرستان در همایش بصیرتی- مردمی که در تالار کاخ ساسان شهرستان برگزار شدبا اشاره به فتنه 88 به بیان شباهت ها و تفاوتهای فرقان و بصیرت پرداخت. وی گفت : بصیر تشخیص حال و آینده را شامل می‌شودو فرقان تشخیص فعلیت را.در قرآن بصیر به خدا نسبت داده شده که هم اعلم به حال است هم آینده اما فرقان به انسانهای با تقوا.

خرسندی در بیان وجه اشتراک این دو واژه افزود: زمانی که فضا تاریک شد مسائل قابل تشخیص نیست اما کسی که فرقان و بصیرت دارد در فضای تاریک می‌تواند صره را از ناصره تشخیص دهد.

خرسندی با اشاره به فتنه 88 اظهار داشت :در این فتنه فضای غبارآلودی حاکم شد و در 9دی مردم به تبعیت از مقام معظم رهبری چنان تشخیص بر حقی دادند که دشمن زمینگیر شد که این بیانگر شناخت و علاقه مردم در تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و رهبر معظم انقلاب بود.

در بخش دیگری از این همایش عالیا، نماینده مجلس شورای اسلامی تهران از نقش مدیریت عالی رهبری در مهار فتنه، نقش خواص در فتنه و نقش بی بدیل مردم مومن، متعهد و انقلابی در خلق حماسه 9 دی سخن گفت.

وی افزود: یوم الله 9 دی این پیام رسا و روشن را با خود داشت که چراغ پر فروغ انقلاب اسلامی با این بادهای مسموم دشمنان خاموش نخواهد شد تا به انقلاب جهانی منجی عالم (عج) پیوند بخورد تا روزی که مظلومان و مستضعفان جهان بر تارک رفیع شرف و کرامت انسانی بنشینند. 

 

حضورپرشور دانشجویان ،کارکنان واساتید دانشگاه پیام نورزرین دشت درهمایش9دی

دانشجویان،کارکنان واساتید دانشگاه پیام نورزرین دشت درهمایش 9دی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، دانشجویان، کارکنان واساتید دانشگاه پیام نورزرین دشت حضورپرشوری درهمایش بزرگداشت 9دی داشتند. سرپرست دانشگاه پیام نورزرین دشت دراین خصوص گفت: 9دی به عنوان یکی ازروزهای ماندگار درتاریخ ماثبت شد. محمدرضارنجبرافزود:حضورپرشور دانشجویان، کارکنان واساتید به منظور تجدید میثاق با ولایت وحمایت ازارزشهای اسلام وانقلاب می باشد.

 

شرکت دانشگاهیان اقلید در مراسم باشکوه سالروز حماسه 9دی

مدیریت ، کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور اقلید در مراسم باشکوه نهم دیماه شرکت کردند .

 به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، مدیریت ،کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور اقلید همگام با مردم همیشه در صحنه شهرستان اقلید در مراسم با شکوه نهم دیماه حضور یافته و بار دیگر بیعت خود را با مقام عظمی ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام داشتند.

 این مراسم که در مصلای  نماز جمعه شهر اقلید برگزار شد ابتدا امام جمعه شهرستان با بیان سخنانی از حضور مردم فهیم اقلید در این مراسم تشکر نمودو اظهار داشت : ملت بزرگ ایران  به حول وقوه الهی با بصیرت و آگاهی  تمام برنامه های  استکبار را نقش بر آب نموده  وبا حضور میلیونی خود در خیابانهای شهرهای مختلف انزجار خود را با دشمنان قسم خورده ایران اسلامی به نمایش گذاردند .

 سپس سردار قریشی  مسئول نظارت تائید صلاحیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران  اظهار داشت : در انتخابات 88 تمام عوامل دشمن به کار گرفته شد و آخرین تیری بود که به حول و قوه الهی بی نتیجه بود . وی افزود:  هوشیاری مردم و حضور مردم و درایت مقام معظم رهبری باعث گردید که دشمن به اهداف پلید خود دست نیافته و مردم خروش نموده ودر شهرهای مختلف با امواج میلیونی بار دیگر انقلاب را تکرار و مزدوران و دشمنان مشت محکمی خوردند.

 

گردهمایی نهم دی ماه در دانشگاه پیام نور خنج

گردهمایی نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق با ولایت در دانشگاه پیام نور واحد خنج با حضور ریاست، کارکنان و جمعی از اساتید و دانشجویان این واحد برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، در ابتدای این گردهمایی بیانیه این دانشگاه به همین مناسبت قرائت گردید. در این بیانیه دانشگاهیان این واحد ضمن تجدید پیمان با آرمانهای انقلاب اسلامی و محکومیت سران فتنه خواستار برخورد هر چه بیشتر با سرکردگان فتنه 88 شدند.زاهدیان، ریاست دانشگاه بعد از قرائت بیانیه طی سخنانی گفت: حضور مردم در 9دی برخلاف تصور کشورهای علیه جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده دور نشدن از آرمانهای اصیل انقلاب و بلکه محکم تر شدن این آرمانها بوده است.

در ادامه فتحی، بعنوان کارشناس این جلسه به شبهات و پرسشهای حاضرین در این خصوص پاسخ دادند. 


خبر | یکشنبه 10 دی 1391 ساعت 11:04

تازه ها
8 بیماری‌ مخفی کار!
بخشنامه جدید دولت برای طبقه‌بندی مشاغل کارمندان و کارگران
کم آبی شدید بدن با این خوراکی ها!
بیانیه احمدی نژاد و بقایی بعد از عدم احراز صلاحیت
اصول اولیه لاغری شکمی
راهکارهایی برای تمرکز در درس و افزایش حوصله
صاحبان پلاک‌های مسروقه بخوانند
پشت پرده رابطه کثیف رجوی و زنان عضو گروهک منافقین +فیلم
فرمول غذایی لثه و دندان سالم!
ممنوع‌التصویری رئیس‌جمهوری سابق
بیماری‌هایی که انسان‌ها را از بین می‌برد
برای ازدواج به دنبال شبیه خود باشیم یا مکمل؟
پیش‌بینی تاریخ دقیق آغاز جنگ جهانی سوم!
غیبت پشت چه کسی واجب است؟ + فیلم
نشانه‌هایی برای آسیب کبدی
ممانعت اصلاح‌طلبان از انتشار گزارش پرونده مدرک تحصیلی حسین فریدون
سه علت اصلی بروز سکته قلبی/ راهکار پیشگیری از عوامل خطر
هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های قاچاق/روش تشخیص روغن زیتون اصل
نشانه‌هایی که به شما می‌گوید بدنتان استرس فراوانی را تحمل می‌کند
پیغام خصوصی رهبر انقلاب به سران فتنه
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
  • نظر دهی
مرتبط