فراخوانی ...
گروه : خبر
اخبار دانشگاه پیام نور استان سمنان

اخبار دانشگاه پیام نور استان سمناناردوی حلقه های صالحین /برگزاری گفتمان دینی دانشجویی

موفقیت دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز دامغان در جشنواره ملی قرآن و عترت
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز دامغان، فاطمه خدابخشیان دانشجوی دانشگاه پیام نور دامغان در رشته قرائت(تحقیق)حائز رتبه چهارم ، بیست و هفتمین جشنواره ملی قرآن کریم شد.
در این جشنواره که با حضور 350 دانشجوی برگزیده قرآنی از هفت نهاد دانشگاهی سراسر کشور در تاریخ8 الی 11 آبانماه سالجاری در مجتمع سیزده آبان سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد دانشگاه پیام نور بیشترین برگزیده را در بخش اصلی به خود اختصاص داد. ازاین رو سرکار خانم خدابخشیان دانشجوی مومن و قرآنی از دانشگاه پیام نور مرکز دامغان توانست افتخار دیگری را برای مرکز و استان کسب نماید.

غرفه دانشگاه پیام‌نور استان سمنان، غرفه برتر جشنواره ملی حرکت
غرفه دانشگاه پیام‌نور استان سمنان، با حضور انجمن های علمی این استان ،در پنجمین نمایشگاه جشنواره ملی حرکت در بین دانشگاه‌های کشور غرفه برتر انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از استان سمنان، دانشگاه پیام‌نور استان سمنان با ارائه مستندات آخرین دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی خود در زمینه‌های علمی و آموزشی موفق به کسب عنوان غرفه برتر بخش نمایشگاهی جشنواره ملی حرکت شد.
لازم به ذکر است: دانشگاه پیام‌نور استان سمنان در حال حاضر دارای 45 انجمن علمی فعال در 9 مرکز و واحد است. مقالات ، نشریات دانشجویی و پایان نامه های مرتبط با موضوع حجاب و عفاف از جمله افتخارات انجمن‌های علمی دانشجویی بود که در پنجمین نمایشگاه جشنواره ملی حرکت در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.
پنجمین جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی آبانماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران و با شرکت بیشتر دانشگاه‌های کشور برگزار شد.پذیرش 55 دانشجوی پیام نور مرکز شاهرود در مقطع کارشناسی ارشد
علی شاهینی رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود گفت: تعداد 55 نفر از دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه پیام نور شاهرود در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد دانشگاه های مختلف کشور پذیرفته شده اند .  
علی شاهینی افزود : این دانشجویان در رشته های مدیریت دولتی (19 نفر)،حسابداری(2نفر)،علوم تربیتی(9 نفر)،مهندسی صنایع(2 نفر)،روانشناسی(1نفر)،ریاضی(6 نفر)،مدیریت آموزشی(1 نفر)،مدیریت بازرگانی(1 نفر)،مشاوره خانواده(1 نفر)،تاریخ(4 نفر)،بانکداری اسلامی(1 نفر)،تاریخ فلسفه آموزش و پرورش(1نفر)مدیریت و برنامه ریزی درسی(1نفر)،علوم کتابداری(1 نفر)،مدیریت سیستم و بهره وری(1 نفر)،مهندسی کشاورزی(2 نفر)،جغرافیای سیاسی(1 نفر)،مدیریت اجرایی(1 نفر) و در دانشگاههای پیام نور تهران، بهشر، مشهد، گرمسار، آزاد اسلامی مرکزشاهرود، آزادشهر، سمنان، ساری، تهران، چالوس، گرمسار، صنعتی شاهرود، الزهرا تهران، مالک اشتر، فردوسی مشهد، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید رجایی، تربیت مدرس، دانشگاه قم ، علوم پایه دامغان پذیرفته شده اند.


اردوی حلقه های صالحین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز شاهرود، همزمان با آغاز ایام محرم و سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش اردوی یک روزه حلقه های نظام صالحین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود در منطقه بسطام برگزار شد. این مراسم که با ورزش صبحگاهی شروع شد دانشجویان پس از زیارت امامزاده محمد (ص) در کنار مرقد مطهر آن بزرگوار به قرائت زیارت عاشورای حسینی ، نوحه خوانی و عزاداری پرداختند.
شرکت در راهپیمایی هیئت های مذهبی دانشجویی دانشگاه های شهرستان و حضور در نماز جمعه شاهرود از دیگر برنامه های حلقه نظام صالحین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود بود .
در این مراسم علی شاهینی رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود، مسئول فرهنگی ، رئیس و اعضای شورای بسیج دانشجویی آن دانشگاه حضور داشتند.


برگزاری گفتمان دینی دانشجویی با محوریت دین و آزادی در دانشگاه پیام نور شاهرود
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز شاهرود از برگزاری گفتمان دینی دانشجویی با محوریت دین و آزادی به مناسب ایام عزای حسینی در این دانشگاه خبر داد و گفت :
این گفتمان دینی و پیرو جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور استاد حوزه و دانشگاه دکتر سوزنچی و به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) برگزار خواهد شد.
 وی خاطر نشان کرد: این گفتمان روز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه سال جاری همزمان با نماز ظهر و عصر و با حضور مسئولین، اساتید، اعضای هیئت علمی، هیئت عزاداری و آحاد دانشجویان در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور شاهرود برگزار خواهد شد.
 رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود یادآور شد: اردوی یک روزه حلقه های نظام صالحین بسیج دانشجویی این دانشگاه نیز همزمان با آغاز ایام محرم و سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش در منطقه بسطام برگزار شد.
 شاهینی با اشاره به این که در این مراسم شادابی معنوی و جسمی شرکت کنندگان مورد توجه قرار گرفته عنوان کرد: مراسم با ورزش صبحگاهی و زیارت امام زاده محمد(ع) آغاز شد و در ادامه قرائت زیارت عاشورا، نوحه خوانی و عزاداری خاص ایام محرم برگزار شد.
 وی در پایان یادآور شد: شرکت در راهپیمایی هیئت های مذهبی دانشجویی دانشگاه های شهرستان و حضور در نماز جمعه شاهرود از دیگر برنامه های حلقه نظام صالحین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهرود در این روز بود که با موفقیت به انجام رسید.


برگزاری اردوی زیارتی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دامغان
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز دامغان، اردوی بسیج دانشجویی (برادران) آن مرکز به تعداد بیست نفر از دانشجویان فعال بسیج و سرگروه های حلقه های صالحین در جوار حرم علی ابن موسی الرضا (ع) شهر مشهد مقدس برگزار شد.
این اردو با هدف تجلیل و به منظور تقدیر از فعالیت های همه جانیه بسیج دانشجویی شکل گرفت.
علی پریمی رئیس دانشگاه پیام نور دامغان، هدف از برگزاری چنین اردوی هایی را ایجاد انگیزه جهت فعالیت های بیشتر در زمینه های علمی و فرهنگی برشمرد و اظهار داشت: بسیج می تواند به عنوان یک بازوی قوی در کنار مسئولین دانشگاه خدمات ارزنده ای به نسل جوان داشته باشد. ایشان همچنین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز دامغان را یکی از فعالان بسیج دانشجویی دانشگاهها در سطح شهرستان و استان برشمرد.


برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان دانشگاه پیام نور دامغان
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز دامغان، یک دوره مسابقات فوتسال (پسران) برای دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی در سالن ورزشی یادگار امام (ره) دانشگاه پیام نور مرکز دامغان برگزار شد.
در این دوره از مسابقات که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، با همت واحد تربیت بدنی دانشگاه بمدت هفت روز برگزار شد، تیم های از گروه مدیریت، حقوق، کشاورزی، فنی و مهندسی، مدیریت صنعتی ، بسیج ، در دو گروه به رقابت پرداختند که در دور مقدماتی تیمهای گروه مدیریت و بسیج از گروه اول و تیم های فنی و مهندسی و کشاورزی از گروه دوم به مرحله بعدی راه یافتند. در پایان ودر فینال تیم گروه مدیریت با نتیجه4بر 1حریف خود تیم فنی و مهندسی را شکست داد و موفق شد قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود نماید. لازم به ذکر است که علی پریمی رئیس دانشگاه بهمراه معاون دانشگاه ضمن حضور در سالن ورزشی یادگار امام از نزدیک شاهد فینال بازیها بودند و همچنین در پایان ضمن تبریک به همه بازیکنان و تیم داوری از آنها قدردانی کردند.

برگزاری دوره‏های آموزش مهارت‏های زندگی در دانشگاه پیام نور مرکز شاهرود
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز شاهرود، علی شاهینی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز شاهرود گفت: برای نخستین بار و با همکاری سازمان بهزیستی کشور، دوره‏های آموزشی مهارت‏های زندگی و مهارت‏های پیش از ازدواج به صورت رایگان در این دانشگاه برگزار شد.
وی افزود: آغاز زندگی دانشجویی به دلایل گوناگون از جمله هم‏زمانی با دوران جوانی، نخستین تجربه زندگی مستقل و دور از خانواده، کسب مهارت برای زندگی و شغل پس از اتمام تحصیلات و هم‏جواری با فرهنگ‏های دیگر، مرحله‏ای حساس و بسیار مهم در زندگی هر دانشجو است.
رئیس دانشگاه پیام‌نور شاهرود تاکید کرد: در این راستا، دوره‏های آموزشی مهارت‏های زندگی و آموزش‏های پیش از ازدواج جزو طرح‏های پیش‏گیرانه ارتقای بهداشت روان است که از سوی سازمان جهانی بهداشت مطرح و پیگیری می‏شود. از این رو، معاونت امور فرهنگی و پیشگیری از آسیب‏های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این حوزه فعالیت می‏کند و این دانشگاه نیز با هدف ارتقای فرهنگ زندگی دانشجویان و با حمایت سازمان بهزیستی کشور، به برگزاری دوره آموزشی مهارت‏های زندگی اقدام کرده است.
وی برخی مهارت‏هایی که در این دوره‏ها آموزش داده می‏شود را شامل مهارت‏های خودآگاهی، ارتباطی، حل مسئله و تصمیم‏گیری، مقابله با هیجان‏های منفی، مدیریت استرس، تفکر خلاقانه و نقادانه عنوان کرد.
رئیس دانشگاه پیام‌نور شاهرود با اشاره به شرکت دانشجویان در این دوره‏ها افزود: این دوره آموزشی، 24 ساعته است و به صورت هفتگی برگزار می‏شود و در پایان دوره، گواهی اتمام دوره به دانشجویان شرکت‌کننده اعطا می‏شود.

 برگزاری اولین همایش زمین شناسی و توان معدنی در استان سمنان
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سمنان از برگزاری اولین همایش زمین شناسی و توان معدنی این استان در اسفند ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از مرکز سمنان، محمد رضا کبریایی زاده، ضمن اشاره به اینکه اسفند ماه امسال برای اولین بار در استان همایش زمین شناسی و توان معدنی برگزار خواهد شد، گفت: همه اساتید دانشگاه ها، پژوهشگران، صاحبنظران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم زمین و معدن که علاقمند به شرکت در این همایش هستند می توانند تا 15 بهمن ماه با مراجع به سایت www.geo1.sepnu.ac.irبرای شرکت و ارائه مقاله ثبت نام کنند.
وی با تاکید بر این که مقالات پذیرفته شده در این همایش به صورت سخنرانی و پوستر و در پایان همایش در کتابی با عنوان مجموعه مقالات به همراه لوح فشرده منتشر خواهد شد افزود: به همین دلیل فقط مقالات پژوهشی که دارای نوآوری و داده های پژوهشی جدید باشند، مورد داوری قرار می گیرند و دبیرخانه همایش از پذیرش مقالات مروری و نیز مقالاتی که بخشی یا تمام آن در همایش دیگری ارائه شده باشد، معذور است.
دبیر علمی همایش زمین شناسی و توان معدنی استان سمنان با یادآوری این مطلب که این استان یکی از مناطق مهم کشور به لحاظ زمین شناسی و توان معدنی است، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون مطالعات زمین شناسی و معدنی جامعی در خصوص این استان صورت نگرفته و تحقیقات انجام شده نیز اغلب بصورت پراکنده هستند.
کبریایی زاده نقش زمین شناسی و معدن را در توسعه و پیشرفت استان سمنان حیاتی دانست و عنوان کرد: مطالعات زمین شناسی نقش بسیار ارزنده و مهمی در انجام پروژه های عمرانی، صنعتی و تحقیقاتی هر شهر و کشوری ایفا می کند.
وی با اشاره به وقوع مکرر مخاطرات و حوادث قهری طبیعی که به صورت جزء لاینفک زندگی بشری در آمده، ادامه داد: این حوادث سالانه تعداد بی شماری از انسان ها را به کام مرگ می کشاند و نیز حجم زیادی از تولید ناخالص داخلی کشورها را تباه می کند و به راحتی می توان به این نکته رسید که مقابله با این مخاطرات بدون آگاهی از رفتار طبیعی زمین امکان پذیر نمی باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سمنان ابراز داشت: زمین شناسی اطلاعات با ارزشی را درباره نحوه تشکیل و تکوین زمین، تشکیل حوضه های رسوبی و رشته کوه ها، فعالیت های آذرین و آتشفشانی، عوامل موثر در ایجاد تغییر چهره زمین و نحوه تشکیل منابع انرژی و ذخایر معدنی در اختیار کارشناسان قرار می دهد.
کبریایی زاده تاکید کرد: از آن جا که روی پوسته زمین زندگی می کنیم و منابع مورد نیاز توسعه جوامع، یعنی منابع انرژی و ذخایر معدنی در زمین قرار دارد، به همین دلیل شناخت هرچه بهتر زمین و مسایل متنوع و پیچیده آن به خصوص در منطقه محل زندگی خودمان ضروری است.
وی برخی از محور های همایش را پترولوژی، ژئوشیمی، کانی شناسی و بلورشناسی؛ زمین شناسی اقتصادی و منابع معدنی، قابلیت ها و محدودیت های استخراج معادن روباز، قابلیت ها و محدودیت های استخراج معادن زیرزمینی، قابلیت ها و محدودیت های واحدهای فرآوری مواد معدنی، اکتشافات ژئوشیمیایی و ژئوفیزیکی، چینه شناسی و فسیل شناسی و کاربرد مطالعات زیست چینه نگاری در اکتشافات معدن استان سمنان دانست.
دبیر علمی همایش استانی زمین شناسی و توان معدنی استان سمنان دیگر محورهای این همایش را رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی، زمین شناسی زیست محیطی، زمین شناسی پزشکی، زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک، زمین شناسی مهندسی و کاربرد آن در اجرای پروژه های عمرانی، مخاطرات طبیعی، زمین شناسی شهری، زمین شناسی کواترنری، لرزه شناسی و لرزه زمین ساخت، آب شناسی و آلودگی منابع آب، ژئوتوریسم (زمین گردشگری)، ژئوسایت ها و ژئوپارک ها، سنجش از دور(RS) و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)، کاربرد فناوری های نوین در زمین شناسی معرفی کرد.
کبریایی زاده ایجاد محیطی مناسب جهت ارتباط و تبادل نظر بین پژوهشگران عرصه زمین شناسی و معدن در استان سمنان را یکی از اهداف برگزاری این همایش اعلام کرد و گفت: علاقمندان تا سی ام دی ماه سال 1391 فرصت دارند تا مقالات خود را به دبیرخانه همایش تحویل دهند.
وی دیگر اهداف برگزاری این همایش را آگاهی و بررسی آخرین یافته های زمین شناسی و معدن، ارتباط هرچه بیشتر و نزدیک تر بین مراکز دانشگاهی، صنعتی و پژوهشی استان سمنان معرفی کرد و افزود: استفاده از قابلیت های زمین شناسی و معدنی در توسعه استان و همچنین ایجاد بستر مناسب برای تحقیقات مورد نیاز در بخش زمین شناسی و اکتشاف معادن در استان سمنان نیز در برگزاری این همایش مد نظر بوده است.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سمنان در پایان خاطر نشان کرد: نتایج داوری مقالات در 15 بهمن ماه سالجاری اعلام و پذیرفته شدگان و علاقمندان به حضور در همایش هفته اول اسفند مهمان این دانشگاه خواهند شد.
خبر | سه‌شنبه 7 آذر 1391 ساعت 14:19

تازه ها
با مصرف این نوشیدنی پرطرفدار سکته قلبی در یک قدمی شماست!
برخورد قاطع با عاملان توهین به ساحت مقدس امام رضا(ع)/ مراجع ذی‌صلاح پاسخ اعتراضات گسترده مردمی را بدهند
کنترل اشتها به روش طبیعی!
جزئیات فروش ویژه اقساطی محصولات ایران خودرو با بازپرداخت به درخواست مشتری (+جدول کامل)
اعلام زمان آغاز ثبت‌نام جریمه‌ریالی سربازی 96
دلیل اخراج مجری مشهور اسکای نیوز چه بود؟+عکس
وقوع 9 زلزله در اطراف تهران
8 بیماری‌ مخفی کار!
بخشنامه جدید دولت برای طبقه‌بندی مشاغل کارمندان و کارگران
کم آبی شدید بدن با این خوراکی ها!
بیانیه احمدی نژاد و بقایی بعد از عدم احراز صلاحیت
اصول اولیه لاغری شکمی
راهکارهایی برای تمرکز در درس و افزایش حوصله
صاحبان پلاک‌های مسروقه بخوانند
پشت پرده رابطه کثیف رجوی و زنان عضو گروهک منافقین +فیلم
فرمول غذایی لثه و دندان سالم!
ممنوع‌التصویری رئیس‌جمهوری سابق
بیماری‌هایی که انسان‌ها را از بین می‌برد
برای ازدواج به دنبال شبیه خود باشیم یا مکمل؟
پیش‌بینی تاریخ دقیق آغاز جنگ جهانی سوم!
پربیننده ها
بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم!!
شماره تلفن های واحد و مراکز دانشگاه پیام نور
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آزاد از امروز
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود و آشنایی با برخی از ضوابط دانشگاه پیام نور
10 ماده معجزه گر در لاغری
آدرس و رایانامه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور
نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
پاسخ به سوالات متداول دانشجویان جدید الورود
مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور
  • نظر دهی
مرتبط